عروس بانو | مرجع تخصصی پاسخگویی به نیازهای تازه عروس ها https://arousbanoo.ir Mon, 21 Oct 2019 07:46:27 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.4 خود ارضایی ؛ عوارض خودارضایی و رازهای که به شما نمی گویند! https://arousbanoo.ir/complications-and-consequences-of-masturbation/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=complications-and-consequences-of-masturbation https://arousbanoo.ir/complications-and-consequences-of-masturbation/#respond Mon, 21 Oct 2019 09:30:51 +0000 https://arousbanoo.ir/?p=2548 خود ارضایی یکی از روش های تحریک جنسی است که نیازی به شریک جنسی ندارد و افراد با تحریک کردن اندام های جنسی خودشان توسط خود، می توانند لذت جنسی و ارضا را تجربه کنند. این تجربه می تواند موجب ارضا کامل شود، اما لزوما اینگونه نیست. این پدیده علاوه بر انسان در سایر پستانداران نیز […]

نوشته خود ارضایی ؛ عوارض خودارضایی و رازهای که به شما نمی گویند! اولین بار در عروس بانو | مرجع تخصصی پاسخگویی به نیازهای تازه عروس ها. پدیدار شد.

]]>

خود ارضایی یکی از روش های تحریک جنسی است که نیازی به شریک جنسی ندارد و افراد با تحریک کردن اندام های جنسی خودشان توسط خود، می توانند لذت جنسی و ارضا را تجربه کنند. این تجربه می تواند موجب ارضا کامل شود، اما لزوما اینگونه نیست. این پدیده علاوه بر انسان در سایر پستانداران نیز دیده می شود.

خودارضایی بسیار شایع می باشد، چه در افرادی که متاهل هستند و چه در افراد مجرد این عمل ممکن است انجام شود، اما گاهی اوقات می تواند مشکل ساز باشد. در این مقاله از عروس بانو به بررسی کامل مزایا و معایب خود ارضایی می پردازیم.

 

خود ارضایی زنان

خود ارضایی خوب است یا بد؟

کودک انسان از سه سالگی خود را پیدا می کند و لمس کردن خود را آغاز می کند. به مرور زمان با خود ارضایی آشنا می شود. خود ارضایی از آنجایی که بدن انسان را از نظر بیوشیمیایی به تعادل می رساند، انجام آن در حد معمول می تواند برای فرد مفید باشد. اما اگر خود ارضایی به افراط کشیده شود (تعداد و مقدار آن زیاد شود) مانند هر مسئله دیگری بعد از مدتی فرد را با مشکلات و درگیری های زیادی در زندگی شخصی، روابط زناشویی و … مواجه خواهد کرد. در این شرایط احتمال ابتلا به کژکاری های جنسی بیشتر نیز می‌شود.

نحوه انجام خود ارضایی

خود ارضایی معمولا با دست ها و یا وسایل دیگر انجام می شود. افراد مذکر بیشتر از طریق دیدن هرزه نگاری ها و پورنوگرافی به این فعالیت می پردازند. در زنان این عمل می تواند علاوه بر دست ها با ابزار مختلف یا فشار آب نیز انجام شود.

چه زمانی خود ارضایی مشکل ساز است؟

همانطور که گفته شد در میان انسان ها و حیوانات این عمل رایج است، همچنین خودارضایی کودکان نیز دیده می شود. با این حال تکرار این عمل می تواند مشکلاتی را برای فرد ایجاد نماید که از جمله ی آن ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 1. عدم توانایی فرد در کنترل خود ارضایی (استمناء)
 2. ایجاد مشغله فکری زیاد
 3. باعث کاهش و اختلال در عملکرد جنسی فرد شود مانند زود انزالی، دیر انزالی، بی میلی جنسی و…

خود ارضایی در مردان

خود ارضایی مردان معمولا در سنین ۱۲ تا ۱۵ سالگی اتفاق می افتد. در پسران جوان معمولا به هنگام دوره بلوغ و با کشف ارتباطات جنسی شروع می شود. در گذشته مرز بین فهم و عدم فهم از رابطه جنسی برای پسران با تجربه ارتباط جنسی اتفاق می افتاد. اما امروزه با گسترش اینترنت و هرزه نگاری مردان بدون تجربه رابطه جنسی فهم کاملی از روابط خواهند داشت. معمولا پسران بیشتر از دختران به خودارضایی پرداخته و ساعات بیشتری را برای انجام این عمل صرف می کنند.

برای پسرها علاوه بر اضطراب و فشارهای روانی کشف مدل های روابط جنسی نیز می تواند دلیلی برای خود ارضایی باشد. آن ها برای شناخت بهتر روابط جنسی نیز به دنبال کسب اطلاعات به طرق مختلف بوده و باعث انجام این عمل در آن ها می شود.

خودارضایی در دختران

خود ارضایی زنان کمی تفاوت دارد. آن ها ممکن است در سنین بسیار پایین متوجه شوند که می توانند با تحریک کردن کلیتوریس به لذت برسند. اما این لذت برای آن ها گنگ است. دختران در سنین پایین با روش های مختلفی مثل استفاده از فشار آب و یا فشار آوردن به کلیتوریس و دیگر قسمت های آلت زنانه توسط اجسام مختلف، به این لذت دست می یابند.

کمتر گزارش شده که آن ها به دنبال هرزه نگاری (به اندازه مردان) باشند. خودارضایی برای دختران بیشتر راهی برای تجربه کردن عواطف آن هاست. آن ها در سنین جوانی عشق و میل جنسی را به صورت یک موضوع کلی و درهم دیده و بیشتر با پروراندن این عواطف و تخیلات سعی در ارضای جسمی و بیشتر روانی دارند.

نگرش ها به خودارضایی

در بسیاری از فرهنگ ها و مذاهب این عمل ممنوع بوده و از انجام آن جلوگیری می شود. در اسلام نیز این عمل نهی و جز گناهان کبیره شمرده می شود. این مسأله به دلیل مربوط بودن به فعالیت های جنسی در بیشتر فرهنگ ها تابو حساب می شود و افراد ترجیح می دهند تا راجع به آن صحبتی نکنند.

عوارض خودارضایی

دلایل انجام خودارضایی

 1. در دسترس نبودن شریک جنسی
 2. رضایت زناشویی
 3. رفتارهای وسواسی و جبری
 4. استرس و بیماری های جسمی
 5. اختلالات جنسی

خود ارضایی می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. مهم ترین دلیل خودارضایی در دسترس نبودن شریک جنسی است. این عمل بیشتر در افراد جوان دیده می شود که روابط جنسی کم و محدودی دارند. همچنین مردان و زنانی که دارای روابط جنسی منظم هستند نیز گاها به انجام این عمل دست می زنند. عدم رضایت روابط جنسی یکی از دلایل انجام این عمل است. افرادی که نمی توانند در روابط جنسی خود احساس ارضا و یا لذت کافی ببرند به این عمل دست می زنند.

طیفی از بیماری های روانی به نام وسواس وجود دارند که در آن فرد رفتاری شبیه به وسواس داشته و نمی تواند در مقابل انجام آن مقاومت کند. معمولا افرادی که به شکل وسواسی به این عمل می پردازند لذت زیادی از انجام آن نمی برند و توان متوقف کردن آن را نیز ندارند. به گونه ای ممکن است دچار وسواس فکری شده باشند. همچنین افراد در شرایط پر استرس شغلی و تحصیلی نیز گزارش هایی مبنی بر انجام بیشتر این اعمال برای کنترل استرس را می دهند.

استرس به صورت کلی عاملی مهم در انجام خود ارضایی است و افرادی که طی این شرایط خود ارضایی می کنند، معمولا پس از انجام آن کمتر استرس را گزارش می دهند. همچنین در زمان ابتلا به بیماری ها دیده می شود که افراد میل بیشتری به خودارضایی دارند. این میل شبیه به یک واکنش تکاملی است زیرا خودارضایی باعث افزایش اثر سیستم ایمنی بدن شده و گلبول های سفید خونی را افزایش می دهد.

در ادامه آسیب های بیولوژیکی و روانشناسی استمنا یا خودارضایی مطرح گردیده است.

آسیب های بیولوژیکی

تحقیقات نشان داده است خودارضایی یا استمنا آسیب های زیادی به سلامت جسمی فرد وارد می کند.

۱) مشکلات دستگاه ادراری در مردان

در مردان استمنا مکرر می تواند منجر به آسیب به پوست آلت تناسلی آن ها شود. همچنین استمنا با مالش آلت تناسلی به اجسام مختلف مانند بالش، فرش و مبل مجاری ادراری مردان را دچار مشکل می کند و باعث اختلال در خارج شدن عادی ادرار در یک جریان مستقیم می شود و ادرار به صورت اسپری خارج می شود.

دکتر Bartlik که روانشناس و درمانگر رابطه جنسی در نیویورک است می گوید:”خود ارضایی به صورت دمر به صورت مکرر، ادرار کردن فرد را دچار مشکل میکند.همچنین خودارضایی در مردان متاهل منجر به از دست دادن میل جنسی و کاهش میل به رابطه با همسر خود می شود و این منجر به ضعیف شدن رابطه و در نتیجه از بین رفتن آن می شود.

۲) شکستگی آلت تناسلی

حتی گاهی اوقات استمنا به روش های غیر معمول منجر به شکستگی آلت تناسلی مردان می شود. با این اتفاق درد وحشتناکی به سراغ فرد می آید و باید فرد سریعا به پزشک مراجعه کند و در برخی موارد جراحی نیز لازم است.

۳) درد و سرطان پروستات

استرس ناشی از استمنا می تواند منجر به بالا رفتن فشار خون شود. خود ارضایی نه تنها فشار خون ناشی از استرس را بالا می برد بلکه لذت بردن از رابطه جنسی را نیز از بین می برد. همچنین خود ارضایی بر پروستات نیز تاثیر می گذارد.مطالعه روی بیش از ۲۷۰۰ مرد نشان داده است که خود ارضایی آنتی ژن مربوط به پروستات را بالا می برد و پروستات را متورم و حساس می کند. به علاوه درد پروستات هم با خود ارضایی بدتر می شود در حالی که با داشتن رابطه جنسی بهبود می یابد.همچنین سرطان پروستات هم درمردانی که در دهه های سوم و چهارم و پنجم زندگی به صورت مکرر خود ارضایی داشته اند دیده شده است.

۴) زود انزالی

اختلال در عملکرد جنسی نیز یکی از عوارض شایع استمنا است. مردانی که دائما خودارضایی می کنند به علت سرعت در انجام خودارضایی و عدم آمادگی قبلی در رابطه جنسی واقعی دچار زود انزالی می شوند.

این مردان باید بدانند که حسی که در رابطه جنسی است کاملا با خودارضایی متفاوت است و باید آن را به کلی فراموش کنند. در ابتدا همسر فرد باید به او کمک کند تا خودارضایی را ترک کند و حسی فراتر از لذت خود ارضایی برای فرد فراهم کند.در هنگام درمان اختلالات جنسی در رابطه با استمنا از فرد سوال می شود و در صورت اعتیاد به خود ارضایی ابتدا باید خود ارضایی ترک شود.

با انجام تحقیقات بر روی مرد متاهل ۳۰ ساله ای که خود ارضایی می کرد و ضایعات پوستی بر روی آلت تناسلی وی به وجود آمده بود مشخص شد به علت نداشتن رابطه جنسی با همسرش و خود ارضایی مکرر این ضایعات ظاهر شده اند زیرا در رابطه جنسی محیط واژینال برای آلت تناسلی مرد محیطی مناسب فراهم می کند اما در خودارضایی با مالش آلت تناسلی این اتفاق نمی افتد و پوست آلت تناسلی حساس می شود.

آسیب های روانشناختی خودارضایی

استمنا اثرات مخرب فراوانی بر روح و روان فرد می گذارد که در ادامه به آن ها پرداخته شده است.

۱) افسردگی

روانشناسان معتقدند نشانه های افسردگی در افرادی که به صورت دائم استمنا می کنند بیشتر دیده می شود. در سال ۲۰۰۹ تحقیقاتی بر روی مردم سوئد انجام شد و رضایت جنسی و سطح این رضایت مورد بررسی قرار گرفت.

در افرادی که خود ارضایی داشتند رضایت جنسی و سلامت روان بسیار کمتر بود، درست برعکس افرادی که رابطه جنسی سالم داشتند.در این بررسی افرادی با رابطه مقعدی و دهانی هم سلامت روان و رضایت جنسی کمتری نسبت به افراد با رابطه جنسی سالم داشتند. این تحقیقات بدون هیچ گونه تعصب و بر روی تمام اقشار جامعه انجام شده بود.

۲) پرخاشگری

تحقیقات دیگری بر روی زنان پرتغالی در رابطه با ارتباط بین انواع روابط جنسی و مکانیزم های دفاعى انجام شد. مکانیزم دفاعى ، فرایندهای ناخودآگاه است که با هدف مقابله با اختلالات حاد استرس ناشی از درگیری های احساسی رخ می دهد و پرخاشگری را به دنبال دارد.

این مکانیزم ها منجر به کاهش سلامت روان و افزایش اختلالات روانی می شود. این تحقیقات نشان داده است افرادی که به استمنا اعتیاد دارند یا در طول رابطه جنسی خود ارضایی می کنند مکانیزم های دفاعی نابالغ شامل پرخاشگری از خود نشان می دهند.تحقیقات بر روی زن های اسکاتلندی نیز نشان داده است زنان با تجریه خود ارضایی، رابطه جنسی مقعدی و دهانی، پرخاشگری بیشتری دارند.

۳) وابستگى اضطرابی

در افرادی که استمنا یا خودارضایی می کنند وابستگى اضطرابی نیز دیده می شود. وابستگى اضطرابی وضعیتی است که فرد به صورت افراطی نیاز به حمایت، رابطه عاطفی و صمیمیت از شریک زندگی خود دارد که این حالت می تواند منجر به افسردگی شود. در تمام تحقیقات انجام شده برتر و بهتر بودن رابطه جنسی سالم در مقایسه با خود ارضایی ثابت شده است.

 

خود ارضایی مردان

زودانزالی یا دیرانزالی به دلیل خود ارضایی

یکی از عوارض تایید شده خود ارضایی، تاثیر روی مدت زمان شروع رابطه تا ارضاء می باشد. در مردان به دلیل اینکه معمولا در یک حالت خود ارضایی انجام می شود، به مرور زمان تبدیل به یک کار روتین و یک عادت می شود، پس ارضا به سرعت و در آن حالت خاص انجام خواهد شد. این مردان پس از ازدواج، به دلیل عادت سیستم عصبی به زود ارضا شدن، با کوچکترین تحریکی که شبیه خود ارضایی باشد ارضا می شوند.

در زنان به دلیل تنوع راه های خود ارضایی و نواحی تحریک پذیر، این مسئله متفاوت است. استفاده از وسایل مختلف برای خود ارضایی، علاوه بر شناختی که به زن درباره بدنش و حالتی که بیشترین لذت را به او می دهد، توقع او را برای تحریک به بهترین شکل بالا برده و در رابطه جنسی به دلیل نا آگاهی مرد، دچار دیر ارضایی می شوند.برای درمان زود انزالی یا دیر انزالی، تمرینات شناختی و رفتاری بسیاری وجود دارد که طی یک پروسه توسط روانشناس و روان درمانگر جنسی قابل بررسی و درمان است.

رابطه خود ارضایی با میل جنسی و سرد مزاجی

اصلی ترین علت خود ارضایی در دوران قبل از ازدواج، راحت ترین راه رسیدن به لذت و ارضای غریزه جنسی است و اصلی ترین علل خود ارضایی پس از ازدواج، نارضایتی از رابطه جنسی،نرسیدن به ارگاسم در هنگام نزدیکی و عدم مهارت زوجین در ارضاء همدیگر بخصوص در خانم ها می باشد. تمام این دلایل باعث می شود که زوجین پس از ازدواج به خود ارضایی روی بیاورند.

خود ارضایی در زنان به طور کلی، حساسیت واژن را کم کرده و ممکن است دیگر از طریق رابطه عادی ارگاسم را تجربه نکنند؛ به مرور زمان میل جنسی آن ها در زندگی زناشویی به شدت کم می شود. زنانی که خود ارضایی می کنند به دلیل آشنا شدن با بدن و نحوه ارضاء شدن خود، انتظاراتشان از رابطه جنسی مشخص است ولی ممکن است مرد، از این دانش زن هیچ آگاهی نداشته باشد و نتواند به رابطه جنسی سالمی دست پیدا کنند. این مشکل به مرور زمان می تواند باعث سرد شدن و حتی جدایی شود.

مردان متأهلی که خود ارضایی می کنند، ممکن است به دلیل مشغله های فکری و خستگی جسمی، نتوانند رابطه جنسی سالمی با همسر خود داشته باشند و برای ارضای نیازهای جنسی به سراغ راه سریع تر و شاید آسان تری مثل خود ارضایی بروند. به مرور زمان میل جنسی در مرد و همسرش دچار اختلال می شود.

خود ارضایی و ناباروری

غده هیپوفیز وسیله تنظیم هورمون های جنسی می باشد. خود ارضایی به میزان زیاد باعث نقص در غده هیپوفیز و ترشح مناسب هورمون های جنسی می شود. به طور کلی خود ارضایی می تواند باعث ضعیف شدن اسپرم ها یا تغییر شکل ظاهری آن ها شود، اما هنوز تحقیقات اثبات شده ای که خود ارضایی باعث ناباروری مردان می شود وجود ندارد.در زنان خود ارضایی زیاد و ناشیانه می تواند باعث آسیب دیدن آلت تناسلی زنانه شود و متعاقبا مشکلاتی را به وجود بیاورد. اما هنوز هیچ تحقیقی خود ارضایی را دلیلی بر ناباروری ندانسته است.

راه های ترک خودارضایی

آموزش ترک خود ارضایی به صورت ناگهانی رخ نمی دهد و نیازمند طی یک روند است. ممکن است ماه ها، یا سال ها برای جایگزینی یک رفتار طول بکشد، اما باید دانست این موضوع غیر ممکن نبوده و با تمرین قابل تحقق است. برای تغییر رفتار خودارضایی گام ها و استراتژی هایی را باید در پیش گرفت، که می توان از آن ها موارد زیر را نام برد:

 • مشاوره با یک متخصص یا رواندرمانی
 • با احساسات خود صادق باشید .
 • برای تحقق هدفتان به خود فرصت دهید.
 • خود را سرگرم و مشغول کاری کنید.
 • به سلامت و فعالیت جسمانی خود توجه کنید.
 • با کمک متخصص زمان هایی که به خودارضایی می پردازید را بررسی کنید.
 • زمان های تنهایی خود را محدود کنید.
 • به سمت محتواهای هجو و هرزه نگاری نروید.
 • برای خواب تنها با لباس زیر نخوابید و در صورت امکان لباس هایی بپوشید که اندام های شما را بپوشاند.

 

منبع: عروس ما و گروه تحریریه عروس بانو

نوشته خود ارضایی ؛ عوارض خودارضایی و رازهای که به شما نمی گویند! اولین بار در عروس بانو | مرجع تخصصی پاسخگویی به نیازهای تازه عروس ها. پدیدار شد.

]]>
https://arousbanoo.ir/complications-and-consequences-of-masturbation/feed/ 0
چرا خواستگار ندارم؟ + پاسخ به ۱۱ پرسش مهم در مورد خواستگاری https://arousbanoo.ir/why-dont-i-have-a-suitor/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=why-dont-i-have-a-suitor https://arousbanoo.ir/why-dont-i-have-a-suitor/#respond Sat, 12 Oct 2019 10:12:47 +0000 https://arousbanoo.ir/?p=2526 چرا خواستگار ندارم؟ بسیاری از دختران دم بخت گاها این سوال را از خود می پرسند که “چرا خواستگار ندارم؟” اما این اتفاق میتواند دلایلی همچون پرتوقع بودن، توجه نکردن به ظاهر و لباس مناسب، غمگین و گوشه‌گیر بودن و … داشته باشد. ازدواج کردن و انتخاب فردی که قرار است تمام عمر کنارش زندگی […]

نوشته چرا خواستگار ندارم؟ + پاسخ به ۱۱ پرسش مهم در مورد خواستگاری اولین بار در عروس بانو | مرجع تخصصی پاسخگویی به نیازهای تازه عروس ها. پدیدار شد.

]]>

چرا خواستگار ندارم؟ بسیاری از دختران دم بخت گاها این سوال را از خود می پرسند که “چرا خواستگار ندارم؟” اما این اتفاق میتواند دلایلی همچون پرتوقع بودن، توجه نکردن به ظاهر و لباس مناسب، غمگین و گوشه‌گیر بودن و … داشته باشد.

ازدواج کردن و انتخاب فردی که قرار است تمام عمر کنارش زندگی کنید و در لحظه های خوب و بد با هم شریک شوید، یکی از مهمترین تصمیمات زندگی هر فرد است. اما گاهی دختران با خود میگویند “با وجود اینکه به سن ازدواج رسیده ام، چرا خواستگار ندارم؟” این خواستگار نداشتن میتوانند دلایل متعدد فرهنگی، خانوادگی و اجتماعی داشته باشد، پس نیازی نیست در وجودتان به دنبال عیب و ایراد بگردید.در این مطلب از عروس بانو به بررسی این دلایل و راهکاری برای رفع آن می پردازیم. این موراد را در خود بررسی کرده و از راهکارهای گفته شده استفاده کنید؛ با ما همراه باشید.

دوست دارم ازدواج کنم ولی خواستگار ندارم…..

میخوام ازدواج کنم اما خواستگار ندارم……

با این که موقعیت خوبی دارم اما نمی دانم چرا خواستگاری ندارم……

میخوام ازدواج کنم چیکار کنم……..

 

علل نداشتن خواستگار

علل نداشتن خواستگار

متاسفانه در جامعه ما قانون نانوشته ای در میان مردم باب شده که خوبی و ارزش دختر را می توان از تعداد خواستگارانش فهمید. یعنی هر دختری که تعداد خواستگارانش زیاد باشد معلوم می شود که دختر خوبیست و اصل و نسب دار است اما اگر دختری در زمان متعارف جامعه ازدواج نکند یا خواستگار زیادی نداشته باشد این طور تعبیر می شود که حتماً مشکلی دارد که کسی سراغش نمیرود!

آن وقت است که دختران و خانواده هایشان روز به روز نا امیدتر، نگران تر و دستپاچه تر می شوند و اعتماد به نفس خود را در زمینه ازدواج از دست می دهند.معمولاً افراد در مقابل این مساله (نداشتن خواستگار) به دو نحو برخورد میکنند. برخی با آن کنار آمده و منتظر فراهم شدن شرایط خوب می شوند ولی برخی دیگر مدام در تلاشند تا از طرق مختلفی چون برقراری آشنایی های نادرست، دعانویسی و… خود را از این مهلکه نجات دهند.

اما به واقع علت اصلی نداشتن خواستگار چیست؟

به طور کلی علل و عوامل نداشتن خواستگار را می توان در دو دسته تقسیم کرد:

 1. عوامل فردی: عللی که خود فرد باعث ایجاد آنها شده است.
 2. عوامل بیرونی: عللی که عامل ایجاد آن ها خود فرد نبوده است.

طبیعی است که اگر مانعی بر سر راه شما وجود دارد ابتدا باید سعی کنید آن را برطرف نمایید. ( از آنجا که ما در مورد بسیاری از مسایل زندگی شما اطلاعی نداریم مطالب زیر را بیان می کنیم و این خود شما هستید که باید با دقت در این مطالب و بررسی وضعیت خود پاسخ مناسب را بیابید).

دلایل متعدد و کلی خواستگار نداشتن دختران

در خواستگار نداشتن یا خواستگار مناسب نداشتن دخترها موضوعات اجتماعی و فردی مختلفی مانند موارد زیر دخیل هستند:

 • بالا رفتن سن ازدواج برای دختران و پسران
 • رسم و رسوم غلط اهمیت دادن به ترتیب فرزندان در ازدواج
 • بالا رفتن هزینه های زندگی و تن ندادن پسرها به ازدواج
 • کمبود اعتماد به نفس دختر
 • توقعات بالای دختر خانم ها
 • نرسیدن به ظاهر خود
 • سخت گیری های خانواده ها
 • سابقه طلاق در خانواده دختر
 • وجود مشکل بزهکاری در خانواده دختر
 • سابقه بیماری های خاص در خانواده دختر

 

علل خواستگار نداشتن

چرا خواستگار ندارم؟

در قسمت زیر برخی از مهمترین دلایلی که میتواند در خواستگار نداشتن شما دخیل باشد را بررسی می کنیم:

۱) آیا شما فردی خجالتی هستید؟

اگر پاسخ شما مثبت است و شما دختری خجالتی هستید، طبیعی است که نسبت به دخترانی که خجالتی نیستند خواستگاران کمتری داشته باشید. کم نیستند دخترانی که با وجود شرایط فردی و خانوادگی بسیار خوب، به دلیل کمرویی و خجالتی بودن، با دیگران تعاملی برقرا نمی‌کنند، کسی آن‌ها را نمی شناسد و در نتیجه خواستگاران زیادی ندارند.بنابراین میتوانید در عین حال که متانت خود را حفظ میکنید، با دیگران تعامل برقرار کرده و عقایدتان را با لحنی مناسب بیان کنید.

۲) آیا به ظاهر و لباس پوشیدن خود توجهی ندارید؟

کسی که برای اولین بار شما را میبیند شناختی از خلقیات و شخصیت شما ندارد و اولین چیزی که میبیند ظاهر شماست. آراستگی ظاهر شما نقش بسیار مهمی در جلب توجه دیگران دارد. این مورد را با آرایش غلیظ و لباس های زننده اشتباه نگیرید، یک خانم میتواند با پوشیدن لباسی مناسب، تمیز، زیبا و صورتی آراسته و مرتب، بسیار خوب و متین به نظر برسد.اگر تا به حال به ظاهر و یا لباسی که می پوشید اهمیت نمیدادید، پیشنهاد میکنیم از این به بعد توجه کنید.

۳) آیا شما دختری غمگین و منزوی هستید؟

خوب است بدانید که آدم های شاد خیلی زود افراد را به خود جذب میکنند و انرژی خوبی که دارند همه را به سمت خود میکشاند. اگر فردی غمگین هستید و به اصطلاح زانوی غم بغل گرفته اید، کیس های ازدواج خود را از دست میدهید.روحیه زن در شاد بودن فضای خانه بسیار مهم است و زمانی که زن غمگین است همه خانواده غمگین هستند؛ به این خاطر که کسی با دیدن دختری غمگین ترغیب به انتخاب او برای ازدواج نمی شود. شاد باشید و بخندید، به اتفاقات خوب فکر کنید و مثبت اندیش باشید. این تغییر رویه در جذب شدن افراد به شما نیز بسیار مهم است.

۴) آیا شما یک دختر پرتوقع و کمال گرا هستید؟

اگر فردی پرتوقع و کمال گرا هستید و به دنبال پسری همه چیز تمام هستید، هیچوقت همچین فردی را پیدا نخواهید کرد. برخی از دختران، پسری که میخواهند با او ازدواج کنند را یک مرد سوار بر اسب سفید تصور میکنند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که کمی واقع بین باشید، آیا خودتان هیچ نقصی ندارد؟ هیچکس بی نقص نیست، با توقع زیاد از فردی که میخواهید با او ازدواج کنید فقط و فقط گزینه های ازدواج خود را کاهش میدهید.

۵) آیا در مورد خواستگاران خود سخت‌ گیر هستید؟

شاید با خودتان بگویید نه من آدم سخت گیری نیستم و فقط معیار‌های معقولی دارم، اما وقتی پای عمل فرا میرسد با وسواس خاصی هر موضوع را به شکل یک مشکل میبینید.اگر شما فردی سخت گیر هستید و در وجود هر کس به دنبال عیب و ایراد میگردید، این سخت گیری باعث می شود که افراد کمتری به شما جذب شده و در نتیجه خواستگاران شما آن طور که میخواهید نباشند.

۶) آیا خودتان را دست کم می گیرید؟

برخی از دختران عزت نفس پایینی داشته، همیشه در حال دست کم گرفتن خودشان هستند، اما ‌میگویند چرا خواستگار ندارم؟ پاسخ واضح است؛ اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، به یاد داشته باشید که همیشه قبل از همه، باید خودتان را دوست بدارید و به خودتان اهمیت دهید.تا وقتی که شما برای خودتان احترام قائل نشوید و خودتان را دوست نداشته باشید، بقیه نیز به شما احترام نخواهند گذاشت. ارزش دادن به خودتان جذابیت فوق العاده ای برای شما به ارمغان می آورد. خودتان را دوست بدارید و برای توانایی های خود ارزش قائل شوید.

۷) آیا نداشتن ظرافت زنانه، دلیل خواستگار نداشتن شماست؟

داشتن ظرافت زنانه یکی از اصول اولیه هر رابطه و مخصوصا ازدواج است. آیا شخصیت شما به گونه ای است که همه میگویند مانند مردها رفتار میکنید؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است، باید بگوییم که یکی از دلایل خواستگار نداشتن شما همین است. رفتار زنانه و ظرافت زن یکی از مهم ترین دلایل جذب شدن یک مرد به یک زن است. بنابراین مستقل باشید و کنترل امور را به دست بگیرید، اما تا وقتی که به روابط شما آسیبی نزند. زنانه رفتار کرده و جذابیت داشته باشید.

۸) آیا سابقه خانوادگی‌ شما منفی است؟

برخی از خانواده ها به سبب اشتباهاتی که در گذشته مرتکب شده‌اند، سایر افراد نظر خوبی راجع به آن‌ها ندارند. قضاوت کردن افراد بر اساس گذشته‌ای که داشته‌اند کار اشتباهی است، برای جلوگیری از قضاوت‌های اشتباه دیگران و نشان دادن خودتان به آن‌ها، همه سعی خود را به کار گیرید.

۹) آیا هنوز به رابطه قبلی خود فکر می کنید؟

تا زمانی که بار رابطه قبلی را به دوش بکشید، حتی اگر خواستگار هم داشته باشید، به دلایل مختلف حاضر به پذیرش خواستگار نبوده و شروع به عیب جویی کردن میکنید. به این فکر کنید که اتفاقات گذشته در گذشته مانده و نیاز نیست که همیشه آن را به خودتان یادآوری کنید. تمام چیز‌هایی که شما را به یاد فردی که در گذشته با او رابطه عاطفی داشته اید می اندازد را دور ریخته و زندگی جدیدی را شروع کنید.

۱۰) آیا محل زندگی خوبی ندارید؟

برخی از دختران تحصیل کرده از این موضوع شاکی هستند که چرا به خاطر زندگی در محله پایین شهر و یا زندگی در روستا خواستگارانی درخور و شایسته ندارند؛ متاسفانه محل زندگی یکی از معیارهای خواستگاران است، در این شرایط اگر شرایطی وجود داشته باشد که خانواده دختر بتوانند به مکان بهتر مهاجرت کنند، این بهترین کار است.

۱۱) آیا رسم و رسوم غلط و فرهنگ‌ های اشتباه دارید؟

هنوز بسیاری از روستا‌ها و حتی شهر‌های کشورمان، به رسم و رسوم و فرهنگ های قدیمی و غلط پایبند هستند. مثلا زمانی که به هر دلیل دختر بزرگتر مایل به ازدواج نیست، اجازه ازدواج را به دختر کوچک تر از او هم نمیدهند. متاسفانه این فرهنگ های اشتباه در زندگی بسیاری از خانواده ها هنوز پابرجاست و مانع از ازدواج بسیاری از دختران می شود.

راه هایی که به شما در جذب خواستگار کمک میکند.

علاوه بر راه حل هایی که گفته شد توجه به موارد زیر نیز برای حل مشکل خواستگار نداشتن کمک شایانی میکند:

سعی کنید بیشتر در جامعه حضور داشته باشید: مثلا حضور در مهمانی های خانوادگی و جاهایی که ممکن است پسر و یا فردی از اعضای خانواده او شما را ببیند.

به سایر جنبه های زندگی تان توجه بیشتری نشان دهید: تحصیلات و شغلتان را جدی بگیرید مطمئنا دختر خانمی که تحصیلات بالا دارد و در جای مناسبی مشغول به کار باشد گزینه مناسب تری برای ازدواج است.

مخالف عرف جامعه حرکت نکنید: درست است در عرف جامعه ما محدودیت ها و قوانین غیر منطقی بخصوص برای دختران وجود دارد اما این موضوع غیر قابل انکار است که دخترانی که همواره اصول مورد قبول اکثر جامعه را زیر پا میگذارد در مورد ازدواج با آنها ترس ها و شک و شبهه هایی وجود دارد.

دعا برای پیدا شدن خواستگار

دعا برای پیدا شدن یک خواستگار

در بین گروهی از مردم خرافات هم بیداد می کند. یکی از معروف ترین آنها این است که تا دختر بزرگ ازدواج نکند نباید به خواستگاری دختر کوچک تر رفت. این باورها سبب می شود که شانس دختران برای ازدواج کاهش یابد.

دعاهایی برای زیاد شدن خواستگار عنوان می کنیم با این امید که مشکل تمامی افراد چه پسر چه دختر حل شود:

از آیت الله بهجت جهت گشایش بخت دختران دستوری خواستند. در جواب فرمودند: (سوره فرقان آیه ۷۴) را زیاد بخوانند.

آیه «رَبّنا هَبْ لَنا مِنْ أَزْواجِنا وَ ذُرِّیّاتِنا قُرّهَ أَعْیُنٍ وَ اجْعَلْنا لِلْمُتّقینَ إِمامًا»

در خواص الآیات آمده که این نوشته را بر گردن دختری ببندند که شوهر نکرده باشد زود شوهر کند:

بسم الله الرحمن الرحیم. وَ مِن کُلّ شَئ ٍ خَلَقنا زَوجَین ِ لَعَلَّکُم تََذکرونَ اللهم بِحَقِّ قَولُکَ هذا وَ بِحَقِّ محمدٍ و آلِهِ اَن تَرزُقَ هذا المَرءَهَ زَوجاً مُوافِقاً غَیرَ مُخالفٍ بِحَقِّ محمدٍ و آله اجمعین

بیست و یک روز و هر روز یک مرتبه سوره طه را خوانده در مدت اندکی خواستگار پیدا می کند.

تلاوت سوره طه به مدت سه هفته یا ۲۱ روز

جهت بخت گشایی ، دختر این دعا را بنویسد و همراه داشته باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم الحمدُ لله رَبّ العالمین یَرجونَ تِجارَه ً لَن تــَـبور.

 

سخن پایانی

در این مقاله پاسخ سوال “چرا خواستگار ندارم؟ ” را با ۱۱ مورد مهم و تاثیرگذار، بررسی کردیم؛ اما برخی از دختر خانم ها خوشبختی و شادی را فقط محدود به ازدواج میدانند! در خانه می نشینند و فقط به روزی می اندیشند که ازدواج کنند و خودشان را در لباس عروسی تصور میکنند. درست است که ازدواج تصمیم و یا حتی مرحله ای مهم از زندگی است، اما نه به این قیمت که جوانی و لحظات ناب خود را فقط در این فکر بگذرانید! از دوران مجردی خود لذت ببرید و زندگی را زیبا ببینید، مطمئن باشید این شادی در جذب یک مرد هم تاثیر بسزایی دارد.

نوشته چرا خواستگار ندارم؟ + پاسخ به ۱۱ پرسش مهم در مورد خواستگاری اولین بار در عروس بانو | مرجع تخصصی پاسخگویی به نیازهای تازه عروس ها. پدیدار شد.

]]>
https://arousbanoo.ir/why-dont-i-have-a-suitor/feed/ 0
چند مدل اتاق خواب لوکس و شیک بفرستین https://arousbanoo.ir/question/%da%86%d9%86%d8%af-%d9%85%d8%af%d9%84-%d8%a7%d8%aa%d8%a7%d9%82-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%a8-%d9%84%d9%88%da%a9%d8%b3-%d9%88-%d8%b4%db%8c%da%a9-%d8%a8%d9%81%d8%b1%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%86/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=%25da%2586%25d9%2586%25d8%25af-%25d9%2585%25d8%25af%25d9%2584-%25d8%25a7%25d8%25aa%25d8%25a7%25d9%2582-%25d8%25ae%25d9%2588%25d8%25a7%25d8%25a8-%25d9%2584%25d9%2588%25da%25a9%25d8%25b3-%25d9%2588-%25d8%25b4%25db%258c%25da%25a9-%25d8%25a8%25d9%2581%25d8%25b1%25d8%25b3%25d8%25aa%25db%258c%25d9%2586 https://arousbanoo.ir/question/%da%86%d9%86%d8%af-%d9%85%d8%af%d9%84-%d8%a7%d8%aa%d8%a7%d9%82-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%a8-%d9%84%d9%88%da%a9%d8%b3-%d9%88-%d8%b4%db%8c%da%a9-%d8%a8%d9%81%d8%b1%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%86/#comments Wed, 02 Oct 2019 13:17:36 +0000 https://arousbanoo.ir/question/%da%86%d9%86%d8%af-%d9%85%d8%af%d9%84-%d8%a7%d8%aa%d8%a7%d9%82-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%a8-%d9%84%d9%88%da%a9%d8%b3-%d9%88-%d8%b4%db%8c%da%a9-%d8%a8%d9%81%d8%b1%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%86/ میشه یه لطفی کنین چندتا مدل شیک و لوکس اتاق خواب معرفی کنین خونمون ۱۲۰ متره و دوخوابه و هر خواب ۱۸ متره مدلاتون رو بفرستین ببینم شاید خوشم اومد ازش الگو برداشتم تو ذهنم برم اون مدلی بگیرم

نوشته چند مدل اتاق خواب لوکس و شیک بفرستین اولین بار در عروس بانو | مرجع تخصصی پاسخگویی به نیازهای تازه عروس ها. پدیدار شد.

]]>
میشه یه لطفی کنین چندتا مدل شیک و لوکس اتاق خواب معرفی کنین

خونمون ۱۲۰ متره و دوخوابه و هر خواب ۱۸ متره مدلاتون رو بفرستین ببینم شاید خوشم اومد ازش الگو برداشتم تو ذهنم برم اون مدلی بگیرم

نوشته چند مدل اتاق خواب لوکس و شیک بفرستین اولین بار در عروس بانو | مرجع تخصصی پاسخگویی به نیازهای تازه عروس ها. پدیدار شد.

]]>
https://arousbanoo.ir/question/%da%86%d9%86%d8%af-%d9%85%d8%af%d9%84-%d8%a7%d8%aa%d8%a7%d9%82-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%a8-%d9%84%d9%88%da%a9%d8%b3-%d9%88-%d8%b4%db%8c%da%a9-%d8%a8%d9%81%d8%b1%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%86/feed/ 19
۱۴ مدل دکوراسیون آشپزخانه لوکس و شیک ۲۰۱۹ https://arousbanoo.ir/14-kitchen-decoration-models/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=14-kitchen-decoration-models https://arousbanoo.ir/14-kitchen-decoration-models/#comments Sun, 29 Sep 2019 09:30:25 +0000 https://arousbanoo.ir/?p=2500 کابینت آشپزخانه (طراحی دکوراسیون آشپزخانه) : انتخاب کابینت مناسب تاثیر زیادی بر ظاهر آشپزخانه خواهد داشت و به طور قطع برای خرید انواع مناسب آن باید هزینه زیادی صرف کرد. در این جا به بیان نکاتی در جهت راهنمایی شما برای انتخاب یک کابینت مناسب می پردازیم. اگر به دنبال تغییر طراحی آشپزخانه هستید در ابتدا […]

نوشته ۱۴ مدل دکوراسیون آشپزخانه لوکس و شیک ۲۰۱۹ اولین بار در عروس بانو | مرجع تخصصی پاسخگویی به نیازهای تازه عروس ها. پدیدار شد.

]]>
کابینت آشپزخانه (طراحی دکوراسیون آشپزخانه) : انتخاب کابینت مناسب تاثیر زیادی بر ظاهر آشپزخانه خواهد داشت و به طور قطع برای خرید انواع مناسب آن باید هزینه زیادی صرف کرد. در این جا به بیان نکاتی در جهت راهنمایی شما برای انتخاب یک کابینت مناسب می پردازیم. اگر به دنبال تغییر طراحی آشپزخانه هستید در ابتدا باید کابینت مورد علاقه خود را انتخاب نمایید. آیا به دنبال کابینتی با ظاهر مدرن هستید یا انواع چوبی و کلاسیک آن را می پسندید؟ امروزه تنوع کابینت ها بسیار زیاد بوده و در رنگ ها و شکل های مختلف در دسترس می باشند.باما در ادامه این مطلب از عروس بانو همراه باشید.

چگونه کابینت مناسب برای آشپزخانه خودمان انتخاب کنیم؟

زمانی که به طراحی آشپزخانه می پردازید باید میزان فضای کاربردی را در نظر داشته باشید. در انتخاب کابینت هم در ابتدا باید انواعی از آن که مورد پسند شما می باشد را انتخاب کرده و به میزان هزینه ای که قصد دارید برای خرید آن صرف کنید نیز توجه داشته باشید.

انتخاب سبک کابینت با توجه به طراحی آشپزخانه

طراحی دکوراسیون آشپزخانه تاثیر چندان زیادی بر انتخاب کابینت ندارد، اما با این حال می توان گفت انتخاب یک کابینت مناسب بر زیبایی آشپزخانه تاثیر می گذارد. خانواده هایی که جمعیت زیادی دارند به یک جزیره نسبتا بزرگ و یا میزی بزرگ در قلب آشپزخانه خود نیاز دارند. به همین خاطر طراحی سنتی یا بومی می تواند انتخاب خوبی برای این گونه آشپزخانه ها باشد. اگر از سبک مدرن در طراحی آشپزخانه استفاده کنید باید از نور زیادی برای روشنایی آن استفاده نمایید.

۱۴ مدل دکوراسیون کابینت آشپزخانه لوکس

تراکم متریالی که از آن ها در ساخت کابینت استفاده می شود در طول عمر انواع کابینت آشپزخانه تاثیر دارد،به هر حال قبل از انتخاب مدل دلخواهتان حتما جنس کابینت خود را مشخص کنید یا اینکه مدل موردنظرتان را پیدا کنید و سپس به دنبال خرید جنس کابینت باشید.

این ها چندین مدل پرطرفدار و جز طراحی شیک و بروز هستند که میتوانید از این موارد برای دکوراسیون آشپزخانه خودتان الگو برداری کنید تا بتوانید یک آشپزخانه لوکس برای خودتان آماده کنید.

نوشته ۱۴ مدل دکوراسیون آشپزخانه لوکس و شیک ۲۰۱۹ اولین بار در عروس بانو | مرجع تخصصی پاسخگویی به نیازهای تازه عروس ها. پدیدار شد.

]]>
https://arousbanoo.ir/14-kitchen-decoration-models/feed/ 2
ست لباس دخترونه https://arousbanoo.ir/question/%d8%b3%d8%aa-%d9%84%d8%a8%d8%a7%d8%b3-%d8%af%d8%ae%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%86%d9%87/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=%25d8%25b3%25d8%25aa-%25d9%2584%25d8%25a8%25d8%25a7%25d8%25b3-%25d8%25af%25d8%25ae%25d8%25aa%25d8%25b1%25d9%2588%25d9%2586%25d9%2587 https://arousbanoo.ir/question/%d8%b3%d8%aa-%d9%84%d8%a8%d8%a7%d8%b3-%d8%af%d8%ae%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%86%d9%87/#comments Thu, 26 Sep 2019 11:26:18 +0000 https://arousbanoo.ir/question/%d8%b3%d8%aa-%d9%84%d8%a8%d8%a7%d8%b3-%d8%af%d8%ae%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%86%d9%87/ سلام خانومای گل چند تا مدل شیک و پیک ست لباس دخترونه میخوام برای خونگی مدلای که دارین رو بفرستین ببینم خوشم اومد برم از اون مدل پیدا کنم بخرم

نوشته ست لباس دخترونه اولین بار در عروس بانو | مرجع تخصصی پاسخگویی به نیازهای تازه عروس ها. پدیدار شد.

]]>
سلام خانومای گل

چند تا مدل شیک و پیک ست لباس دخترونه میخوام برای خونگی مدلای که دارین رو بفرستین ببینم خوشم اومد برم از اون مدل پیدا کنم بخرم

نوشته ست لباس دخترونه اولین بار در عروس بانو | مرجع تخصصی پاسخگویی به نیازهای تازه عروس ها. پدیدار شد.

]]>
https://arousbanoo.ir/question/%d8%b3%d8%aa-%d9%84%d8%a8%d8%a7%d8%b3-%d8%af%d8%ae%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%86%d9%87/feed/ 2
کرم پودر خوب https://arousbanoo.ir/question/%da%a9%d8%b1%d9%85-%d9%be%d9%88%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d9%88%d8%a8/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=%25da%25a9%25d8%25b1%25d9%2585-%25d9%25be%25d9%2588%25d8%25af%25d8%25b1-%25d8%25ae%25d9%2588%25d8%25a8 https://arousbanoo.ir/question/%da%a9%d8%b1%d9%85-%d9%be%d9%88%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d9%88%d8%a8/#comments Thu, 26 Sep 2019 11:01:02 +0000 https://arousbanoo.ir/question/%da%a9%d8%b1%d9%85-%d9%be%d9%88%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d9%88%d8%a8/ چه کرم پودری و از چه برندی پیشنهاد میکنین که خوب و اصل باشه؟

نوشته کرم پودر خوب اولین بار در عروس بانو | مرجع تخصصی پاسخگویی به نیازهای تازه عروس ها. پدیدار شد.

]]>
چه کرم پودری و از چه برندی پیشنهاد میکنین که خوب و اصل باشه؟

نوشته کرم پودر خوب اولین بار در عروس بانو | مرجع تخصصی پاسخگویی به نیازهای تازه عروس ها. پدیدار شد.

]]>
https://arousbanoo.ir/question/%da%a9%d8%b1%d9%85-%d9%be%d9%88%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d9%88%d8%a8/feed/ 4
مانیکور و پدیکور ناخن https://arousbanoo.ir/question/%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c%da%a9%d9%88%d8%b1-%d9%88-%d9%be%d8%af%db%8c%da%a9%d9%88%d8%b1-%d9%86%d8%a7%d8%ae%d9%86/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=%25d9%2585%25d8%25a7%25d9%2586%25db%258c%25da%25a9%25d9%2588%25d8%25b1-%25d9%2588-%25d9%25be%25d8%25af%25db%258c%25da%25a9%25d9%2588%25d8%25b1-%25d9%2586%25d8%25a7%25d8%25ae%25d9%2586 https://arousbanoo.ir/question/%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c%da%a9%d9%88%d8%b1-%d9%88-%d9%be%d8%af%db%8c%da%a9%d9%88%d8%b1-%d9%86%d8%a7%d8%ae%d9%86/#comments Thu, 26 Sep 2019 10:38:02 +0000 https://arousbanoo.ir/question/%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c%da%a9%d9%88%d8%b1-%d9%88-%d9%be%d8%af%db%8c%da%a9%d9%88%d8%b1-%d9%86%d8%a7%d8%ae%d9%86/ سلام میخواستم مانیکور و پدیکور انجام بدم به نظرتون ناخن هامون آسیبی نمیبینه و اگه خوبه دلیلش رو بهم بگین و راهنماییم کنین

نوشته مانیکور و پدیکور ناخن اولین بار در عروس بانو | مرجع تخصصی پاسخگویی به نیازهای تازه عروس ها. پدیدار شد.

]]>
سلام میخواستم مانیکور و پدیکور انجام بدم به نظرتون ناخن هامون آسیبی نمیبینه و اگه خوبه دلیلش رو بهم بگین و راهنماییم کنین

نوشته مانیکور و پدیکور ناخن اولین بار در عروس بانو | مرجع تخصصی پاسخگویی به نیازهای تازه عروس ها. پدیدار شد.

]]>
https://arousbanoo.ir/question/%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c%da%a9%d9%88%d8%b1-%d9%88-%d9%be%d8%af%db%8c%da%a9%d9%88%d8%b1-%d9%86%d8%a7%d8%ae%d9%86/feed/ 4
نکات مهم قبل از خرید میز تلویزیون + ۶ مدل میز تلویزیون شیک https://arousbanoo.ir/important-tips-before-buying-a-tv-desk/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=important-tips-before-buying-a-tv-desk https://arousbanoo.ir/important-tips-before-buying-a-tv-desk/#comments Thu, 26 Sep 2019 09:30:09 +0000 https://arousbanoo.ir/?p=2467 خرید میز تلویزیون ؛ مهم ترین موضوع در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل و اتاق نشیمن، میز تلویزیون می باشد و جایگاهی که به آن اختصاص می دهید زیرا به عنوان نقطه کانونی در طراحی داخلی تلقی می گردد. طرح ها و مدل های جدید و متنوع میز تلویزیون بسیار رشد کرده است و باعث شده که […]

نوشته نکات مهم قبل از خرید میز تلویزیون + ۶ مدل میز تلویزیون شیک اولین بار در عروس بانو | مرجع تخصصی پاسخگویی به نیازهای تازه عروس ها. پدیدار شد.

]]>
خرید میز تلویزیون ؛ مهم ترین موضوع در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل و اتاق نشیمن، میز تلویزیون می باشد و جایگاهی که به آن اختصاص می دهید زیرا به عنوان نقطه کانونی در طراحی داخلی تلقی می گردد. طرح ها و مدل های جدید و متنوع میز تلویزیون بسیار رشد کرده است و باعث شده که خواهان زیادی پیدا کنند و با خیالی آسوده مدل های متنوع تر با طرح و رنگ های خاص را برای خود برگزینید.

اطلاع و آگاهی از مدل مورد نظر موجب سادگی در خرید میز تلویزیون می شود. در ادامه این مطلب از عروس بانو مواردی را برایتان بازگو خواهیم نمود تا به کمک آن ابهامات انتخاب میز تلویزیون برای تان به طورکلی از بین رود پس با ما همراه باشید.

راهنمای خرید میز تلویزیون

سایز و نکات مهم در خرید میز تلویزیون

اولین نکته مهم به هنگام خرید میز تلویزیون توجه با سایز و ابعاد آن می باشد. برای اطمینان از ابعاد شما ابتدا باید تلویزیون خود را در نظر بگیرید و با توجه به اینچ و اندازه تلویزیون خود اقدام به خرید میز تلویزیون نمایید.به طور مثال اگر تلویزیون مورد استفاده شما ۴۹ اینچ باشد بدان معناست که عرض آن برابر با ۱۱۲ سانتی متر بوده در نتیجه شما با این محاسبات سراغ میزی میروید که با این عرض همخوانی داشته باشد و مجبور به صرف فضای اضافه برای قرار دادن میز تلویزیون نکنید.

بهترین و استانداردترین اندازه برای میز نسبت به خود تلویزیون این است که از هر طرف ۱۰ سانتی متر بزرگتر باشد. اما باز هم بسته به سلیقه افراد و در اختیار داشتن فضای بیشتر میتوانید از میزهای نسبتا بزرگ نیز استفاده نمایید تا دکوراسیون اتاق نشیمن شما زیباتر به نظر آید.

سایز استاندارد معمول در بازار

اندازه تلویزیون (اینج) طول میز (سانتی متر)
تا ۵۵ اینج ۱۴۰
از ۵۵ تا ۶۵ ۱۶۰
بزرگتر از ۶۵ بیشتر از ۱۸۰

جنس و نکات مهم در خرید میز تلویزیون

جنس میز شما بسیار مهم می باشد زیرا رابطه مستقیمی با کیفیت و در نتیجه به زیباتر نشان دادن آن دارد. میز تلویزیون های امروزی اکثرا دارای کشو و باکس هایی جهت قرار دادن دیگر وسایل جانبی و دکوری های تزیینی می باشد و باید مقاومت لازم برای قرار دادن این لوازم را داشته باشد. جنس اسکلت و جنس رویه میز تلویزیون باید محکم بوده و بعد از تمیز کردن  خط و خشی بر روی آن باقی نماند.

انواع میز تلویزیون بسته به نیاز شما

۱) میز تلویزیون مدرن

میزهای مدرن دارای خطوط صاف و موازی هستند، این میزها طرح های ساده و مینیمالی دارند، بعضی از آنها از مدل های طبقه ای و برخی دیگر از مدل های کنسولی بوده و دارای کمد یا کشو می باشند.

۲) میز تلویزیون شیشه ای

این مدل میز چند سال جز مدل های پر طرفدار بود، در آن سال ها شما به خانه هرکسی می رفتید یک میز تلویزیون شیشه ای را مشاهده می کردید اما کم کم این میز از مد رفت و میز های چوبی جای آن را گرفت. دلیل این موضوع تنوع و مقاومت بیشتر میز های چوبی بود.

۳) میز تلویزیونی چوبی

میز تلویزیون چوبی نسبت به میزهای دیگر طرفداران بیشتری دارد چرا که میز چوبی در طرح و رنگ های مختلف و متنوع تولید شده و همچنین با هر دکوراسیون و هر رنگی همخوانی دارد.یکی از انواع میزهای چوبی میز تلویزیونی ام دی اف است، میزهای ام دی اف از کیفیت و مقاومت بالایی برخوردار هستند و در عین حال قیمت مناسبی هم دارند.

۴) میز تلویزیونی دیواری

میزهای تلویزیونی جدید روی دیوار با فاصله از تلویزیون نصب شده و به نوعی معلق در هوا هستند این میزهای مدرن که تازه وارد بازار شده اند خیلی زود طرفداران خاص خود را پیدا کردند.البته برخی استندهای فلزی دیواری یا زمینی نیز برای نصب تلویزیون وجود دارد که این استندها نیز مورد پسند و استفاده برخی از افراد قرار می گیرند.

۵) میز تلویزیون طبقه ای

این نوع میز تلویزیون دارای دو یا سه طبقه است که از این طبقه ها میتوانید برای گذاشتن متعلقات تلویزیون یا سایر وسایل صوتی و تصویری استفاده کنید. علاوه بر آن می توانید وسایل تزیینی زیبا و کوچک را نیز در روی طبقات آن قرار دهید.

این قسمت از موضوع دیگر کاملا به سلیقه افراد بر می گردد و بستگی به نیازشان برای چیدمان زیبا و خاص دارد. تعبیه کردن کشو و طبقه برای قرار دادن لوازم صوتی کاربرد دارد، کار موثری می باشد. میزهای کلاسیک و مدرن چند تکه این امکان را به شما می دهند که به هنگام جابجایی میز و متناسب با فضای موجود بتوانید ابعاد میز تلویزیون را نیز تغییر دهید. یادتان باشد تعداد طبقه ها و کشوها بسیار مهم می باشد و به هنگام خرید میز تلویزیون به آن و کاربردهایش دقیق فکر کنید.

۶) میز تلویزیون ارزان

میزی که برای ساخت آن از متریال مرغوب و درجه یکی استفاده شده باشد،قیمت بالایی نیز دارد و به همان میزان از کیفیت و دوام بیشتری نیز برخوردار است.

انواع میز تلویزیون

قیمت و نکات مهم در خرید میز تلویزیون

قیمت انواع میز تلویزیون و میز LCD یا LED بستگی به جنس، اندازه، چند کشو بودن، چند تکه بودن و نوع چوب به کار رفته در ساختش دارد. و حتی گاهی نوع سبک مدرن و یا کلاسیک بودن نیز میتواند بر روی قیمت تاثیر گذار باشد. این نوسان قیمت باعث می شود افراد با توجه به بودجه تعریف شده خود اقدام به خرید مدل مورد نظرشان کنند.

بهترین رنگ و نکات مهم در خرید میز تلویزیون

نکته خیلی مهم برا ی دکوراسیون داخلی جدا از انتخاب میز تلویزیون، انتخاب رنگ مربوط به آن می باشد و بسیاری از اشخاص همخوانی آن با سایر وسایل منزل را در اولویت قرار می دهند. توصیه ما به شما عزیزان این می باشد که سعی کنید از رنگ هایی کاملا مشابه به هم استفاده نکنید و همین که تناژ رنگی میز را با دیگر لوازم رعایت کنید کفایت می کند و حتی گاهی تضاد رنگی در دکوراسیون داخلی منزل بسیار تاثیرگذار خواهد بود. همخوانی رنگ میز تلویزیون با پرده و کابینت ها جایز و چشمگیر خواهد بود.

نتیجه گیری پایانی

در هنگام خرید میز تلویزیون ابتدا باید به جنس پایه ها توجه کرد، زیرا فشار کل وزن میز و تمام وسایلی که رو و داخل آن قرار می گیرد، روی پایه هاست.

* قبل از خرید حتما وسایلی که برای قرار دادن در میز تلویزیون درنظر دارید، را کامل به ذهن بسپارید تا میزی را انتخاب کنید که برای همه آن وسایل، فضایی مناسب و مخصوص داشته باشد.

* اگر در خانه جایی را برای قرار دادن میز تلویزیون در نظر گرفته اید که از لحاظ اندازه، محدودیت هایی دارد، علاوه بر انتخاب میز مناسب با سایز تلویزیون، ابعاد دقیق میز را هم در انتخاب تان دخیل کنید.

* میزهای تلویزیونی موجود در بازار عموما از نئوپان، شیشه، فلز و MDF ساخته می شوند. در نظر داشته باشید نئوپان، فلز و MDF مقاومت بیشتری نسبت به انواع دیگر دارند. همچنین باید گفت که MDF جایگزین خوبی برای چوب است و وزن کمتری نسبت به میزهای تلویزیون چوبی دارد.

* مطمئن شوید میز تلویزیون شیشه ای که خریداری می;نید از شیشه های نشکن ساخته‌ شده باشد.

با در نظر گرفتن موارد فوق، میتوانید بهترین انتخاب را برای اتاق نشیمنتان داشته باشید و به زیباسازی هرچه بیشتر فضا کمک کنید، قبل از خریدتان حتما به موارد بالا اهمیت بدهید تا بتوانید یک خرید خوب داشته باشید.

۶ مدل میز تلویزیون شیک و زیبا ۲۰۱۹

میز تلویزیون مدرن

مدل میز تلویزیون مدرن

میز تلویزیون کلاسیک

مدل میز تلویزیون کلاسیک

میز تلویزیون طبقه ای

مدل میز تلویزیون طبقه ای

خرید میز تلویزیون مدرن

مدل میز تلویزیون مدرن

خرید میز تلویزیون

مدل میز تلویزیون کلاسیک

خرید میز تلویزیون کلاسیک

میز تلویزیون کلاسیک

نوشته نکات مهم قبل از خرید میز تلویزیون + ۶ مدل میز تلویزیون شیک اولین بار در عروس بانو | مرجع تخصصی پاسخگویی به نیازهای تازه عروس ها. پدیدار شد.

]]>
https://arousbanoo.ir/important-tips-before-buying-a-tv-desk/feed/ 1
بستن کراوات ؛ آموزش بستن کراوات در ۱۲ مدل پرطرفدار + تصویری https://arousbanoo.ir/how-to-tie-a-tie/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=how-to-tie-a-tie https://arousbanoo.ir/how-to-tie-a-tie/#respond Wed, 25 Sep 2019 09:30:07 +0000 https://arousbanoo.ir/?p=2439 بستن کراوات در بسیاری از مواقع روش خوبی است که فرد مرتب و شیک پوشی به نظر برسیم. چه برای حضور در فضای کسب و کار باشد یا حضور در مناسبت های اجتماعی، برخی تیپ های خاص با کراوات زیباتر به نظر میرسند. همین تکه پارچه صاف و باریکی که زیر یقه پیراهن و درست جلوی […]

نوشته بستن کراوات ؛ آموزش بستن کراوات در ۱۲ مدل پرطرفدار + تصویری اولین بار در عروس بانو | مرجع تخصصی پاسخگویی به نیازهای تازه عروس ها. پدیدار شد.

]]>
بستن کراوات در بسیاری از مواقع روش خوبی است که فرد مرتب و شیک پوشی به نظر برسیم. چه برای حضور در فضای کسب و کار باشد یا حضور در مناسبت های اجتماعی، برخی تیپ های خاص با کراوات زیباتر به نظر میرسند. همین تکه پارچه صاف و باریکی که زیر یقه پیراهن و درست جلوی گردن بسته می شود، سطحی از حرفه ای گری و وقار را به کت و شلوار، جلیقه، یا پیراهن و شلوارتان می بخشد.

یکی از مواردی که برای خیلی از آقایان زمان عروسی ها و مراسم خاص دردسرساز می شود، بستن گره کراوات است.بسیاری از افراد با گره زدن کراوات مشکل دارند و به دنبال آموزش انواع مدل های بستن کراوات مثلا کراوات دو گره ، کراوات ساده ، سه گره و … هستند. در این مطلب از عروس بانو همراه باشید تا  آموزش ۱۳ روش گره زدن کراوات ساده، رسمی و مجلسی به همراه تصاویر را ببینید.

آموزش بستن کراوات

انتخاب گره مناسب برای هر هدف و وضعیت

همه ی گره ها شبیه هم بسته نمی شوند. سایز، تقارن، و شکل هر گره میتواند به طور کلی با دیگری متفاوت باشد؛ از این رو، باید همه ی انواع گره های کراوات را مد نظر قرار دهید. معمولا لازم است برای کراوات های ضخیم از گره های کوچک تر نظیر گره چهار در دست (گره دانش آموزی) یا گره ی ساده استفاده شود.

کراوات های باریک عموما نیازمند گره های بزرگتر نظیر گره‌ پرت (Pratt) یا ویندزور هستند. هر گره دارای ویژگی مخصوص به خود است؛به طور مثال:

 • گره‌ پرنس آلبرت (Prince Albert) با شکوه و وقاری ناب و خالص خودنمایی میکند.
 • گره کلوین (Kelvinn) به آدم جسارت می بخشد.
 • گره مورل (Murrell) با زیرکی به آدم لبخند میزند.
 • گره ون ویجک (Van Wijk) مثل فردی نابکار، مرموزانه چشمک میکند.
 • گره های الدریج (Eldredge) و ترینیتی (Trinity) مثل اوریگامی های متعلق به آینده ها‌ی دور، پر از چین و چرخش هستند.

هر گره به گونه ای متفاوت در خدمت صاحبش در می آید. چند نمونه از این گره ها را امتحان کنید و تجربه کنید و لذت ببرید.

۱۲ مدل بستن کراوات به همراه نام

آموزش-بستن-کراوات-مقایسه-انواع-گره-کراوات

تصویر بالا که انواع گره ها را در کنار هم قرار داده است، سریعترین راه برای درک تفاوت های میان این گره ها است. برای آنکه درک این تفاوت ها برایتان آسانتر شود، برای به تصویر کشیدن گره ها، از کراوات هایی با جنس، ضخامت و پهنای مشابه استفاده کرده ایم.همچنین سعی کردیم مقیاس کراوات ها در تصاویر نیز مشابه باشد. به این ترتیب، میتوانید تفاوت های میان آنها و ویژگی های منحصر به فرد هر گره را به خوبی درک کنید.

کوچک ترین گره، در میان این گره ها، گره‌ ساده است که گاهی به آن گره شرقی نیز میگویند. هنوز گره ای کوچک ترین از این گره پیدا نکرده ایم. گره عظیم الجثه ی بالتوس (Balthus) بزرگترین گره است؛ ولی اگر کراوات تان به اندازه‌ی کافی بلند باشد، شاید بتوانید گره ی بزرگتری نیز ایجاد کنید.

ویندزور تقریبا یک مثلث کامل است.

گره چهار در دست بسیار باریک تر است.

پرینس آلبرت دارای یک تای اضافی است که از زیر آن نمایان است.

برخی گره ها، مثل کلوین و چهار در دست به شکل مشخصی به یک سمت متمایل هستند. گره ترینیتی شبیه پروانه ای چرخان است، در حالیکه ون ویجک با شکل استوانه ایش از همه ی گره ها درازتر است.

پهنای کراوات چقدر باشد؟

چه پهنای کراوات به صورت عمومی متداول است؟ جواب این است هر پهنایی بین ۲.۲۵ تا ۳.۲۵ اینچ مناسب است. از این مقدار باریک تر یا پهن تر ممکن است باعث شود که شما خوش پوش به نظر نرسید. با این حال موارد خاصی هست که می توانید انتخاب های مختلف داشته باشید.

افراد لاغر

مردان با سینه های کوچک باید از کراوات های باریک تر استفاده کنند. چرا که کراوات پهن برای فرد لاغر پهن تر از آن چه که برای فرد درشت تر به نظر می رسد، جلب توجه می کند. به همین منظور برای این دسته از افراد پهنای کراوات بین ۲.۲۵ تا ۲.۷۵۵ اینچ پیشنهاد می شود.

افراد متوسط/ورزشکار

اگر شما اندام متوسط یا تقریبا ورزشکاری دارید، می توانید هر اندازه ای بین ۲.۲۵ تا ۳.۲۵ اینچ را انتخاب کنید و این بیشتر به سلیقه شما مربوط می شود.برای شما کراوات های پهن بیشتر جلوه کلاسیک و سنتی می دهد و کراوات های نازک بیشتر جذابیت جوانی و سرزندگی را بروز می دهد.

افراد با اندام بزرگ

افرادی که سینه بزرگی دارند مانند کشتی گیران، یا بدنسازان حرفه ای و یا افرادی که چاق هستند، باید از کراوات های پهن استفاده کنند. استفاده از کراوات هایی بین ۲.۷۵ تا ۳.۲۵ اینچ برای این افراد مناسب است. هرچند که بعضی اوقات می توان از کراوات های خیلی پهن تا ۳.۵ اینچ هم استفاده کرد.در صورتی که این افراد از کراوات های باریک استفاده کنند ممکن است ظاهر کمدی به خود بگیرند. همچنین پهن تر از مقدار گفته شده هم توصیه نمی شود.

یقه خود را در نظر بگیرید

همواره باید تلاش کنید تا عرض کراوات خود را با عرض یقه خود هماهنگ کنید. استفاده از کراوات های پهن با یقه های باریک و یا بالعکس می تواند تناسب و زیبایی ظاهری شما را به هم بزند.

آموزش بستن کراوات به صورت تصویری و گام به گام

۱) گره چهار در دست (گره دانش آموزی)

این گره در قرن نوزدهم و از مکانی به نام باشگاه‌ مردانه مشهور شد. گره چهار در دست قهرمان بلا منازع گره های کراوات است. محبوبیت این گره به دلیل سادگی و قابلیت تطبیق پذیریش است. گره چهار در دست گره ای آسان، باریک، مخروطی، و کمی نامتقارن است و باز کردنش نیز آسان است،اگر میخواهید فقط یک گره کراوات یاد بگیرید، به سراغ گره چهار در دست بروید. این گره ساده، مجلسی و رسمی است.

آموزش-بستن-کراوات-گره-چهار-در-دست

آموزش بستن کراوات گره چهار در دست

 1. کار را به این صورت شروع کنید که انتهای پهن کراوات در سمت راست، و انتهای نازک آن در سمت چپ باشد. انتهای پهن کراوات باید کمی بالاتر از ناف قرار بگیرد. (این وضعیت به قد و همچنین طول و ضخامت کراوات تان بستگی دارد). فقط باید انتهای پهن کراوات را حرکت دهید و انتهای دیگر باید ثابت بماند.
 2. انتهای پهن را به سمت چپ، روی انتهای نازک ببرید.
 3. انتهای پهن را دور انتهای نازک بپیچید و به سمت راست ببرید.
 4. به این حرکت ادامه دهید و آن را بار دیگر به سمت چپ، روی انتهای نازک بچرخانید.
 5. در ادامه، انتهای پهن را از داخل حلقه ی گردن عبور دهید و به سمت بالا ببرید.
 6. سپس، انتهای پهن کراوات را از داخل حلقه ی گردن خارج کنید و داخل گره ی کوچکی کنید که با چرخش خود ایجاد کرده است.
 7. با کشیدن انتهای پهن کراوات به سمت پایین، گره را کمی سفت کنید. گره را بکشید و تنظیم کنید.

۲) گره ویندزور نیمه (Half Windsor)

گره ویندزور نیمه به شدت تطبیق پذیر است. سایز این گره، علیرغم نامش،_در حقیقت سه چهارم گره ویندزور است. ویندزور نیمه سایزی متعادل دارد، و تقریبا متقارن است و اگر به درستی بسته شود، گودی عمیق و قابل مشاهدهای را ایجاد میکند. این گره برای کراوات هایی با ضخامت متوسط تا کم مناسب است.

آموزش-بستن-کراوات-ویندزور-نیمه

آموزش بستن کراوات گره ویندزور نیمه

 1. کار را به این صورت شروع کنید که انتهای پهن کراوات در سمت راست و انتهای نازک آن در سمت چپ باشد. انتهای پهن کراوات باید کمی بالاتر از ناف قرار بگیرد. (این وضعیت به قد، و همچنین طول و ضخامت کراوات تان بستگی دارد). فقط باید انتهای پهن کراوات را حرکت دهید و انتهای دیگر باید ثابت بماند.
 2. انتهای پهن را به سمت چپ، روی انتهای نازک ببرید.
 3. انتهای پهن را دور انتهای نازک بپیچید و به سمت راست ببرید.
 4. سپس، انتهای پهن را به سمت بالا، نزدیک مرکز حلقه‌ی گردن ببرید.
 5. سپس آن را از داخل حلقه ی گردن به سمت پایین عبور دهید و از همان جا، به سمت چپ حرکت دهید.
 6. اکنون، آن را بار دیگر به سمت راست بپیچانید.
 7. این بار، انتهای پهن کراوات را از پایین، از داخل حلقه ی گردن، به سمت بالا عبور دهید.
 8. در این مرحله، انتهای پهن کراوات را داخل گره‌ی کوچکی کنید که با چرخش خود ایجاد کرده است.
 9. با کشیدن انتهای پهن کراوات به سمت پایین، گره را کمی سفت کنید. گره را بکشید و تنظیم کنید.

۳) گره ویندزور یا کراوات دو گره

با اینکه دوک ویندزور هرگز مشخصا از گره ویندزور استفاده نکرد، ولی تاثیر بسزایی در ایجاد این گره بزرگ و مثلثی داشت. در حقیقت، دوک ویندزور با پهن کردن و افزودن به ضخامت کراوات، قصد داشت چهره ی مدرن و جذاب تری داشته باشد. ولی در واقع، گره ویندزور توسط مردمی اختراع شد که میخواستند از نحوه ی گره زدن کراوات دوک تقلید کنند. اشکال مختلفی از گره ویندزور وجود دارد که همگی را تحت یک نام دسته بندی میکنند. این گره دارای شکلی متقارن و کاملا مثلثی است و همچنین برای یقه های پهن بسیار مناسب است. همچنین به اشتباه به این گره، ویندزور دوبل نیز گفته می شود.

آموزش-بستن-کراوات-گره-ویندزور

آموزش بستن کراوات گره ویندزور

 1. کار را به این صورت شروع کنید که انتهای پهن کراوات در سمت راست، و انتهای نازک آن در سمت چپ باشد. انتهای پهن کراوات باید کمی بالاتر از ناف قرار بگیرد. فقط باید انتهای پهن کراوات را حرکت دهید و انتهای دیگر باید ثابت بماند.
 2. انتهای پهن را به سمت چپ، روی انتهای نازک ببرید.
 3. اکنون باید انتهای پهن را از پایین، از داخل حلقه‌ی گردن به سمت بالا بیاورید.
 4. در ادامه آن را به پایین و به سمت چپ ببرید.
 5. سپس،آن را به سمت راست بچرخانید و از پشت انتهای نازک کراوات عبور دهید.
 6. این دفعه، انتهای پهن را به سمت بالا، و مرکز حلقه ی گردن، حرکت دهید.
 7. آن را به سمت پایین، وارد حلقه ی گردن کنید و به سمت راست ببرید.
 8. اکنون انتهای پهن را بار دیگر به سمت چپ بچرخانید.
 9. به حرکت بالا ادامه دهید و یک بار دیگر، انتهای پهن را از پایین، ‌از داخل حلقه ی گردن رد کنید و به بالا بیاورید.
 10. در این مرحله، انتهای پهن کراوات را داخل آخرین گره ی کوچکی کنید که با چرخش خود ایجاد کرده است.
 11. با کشیدن انتهای پهن کراوات به سمت پایین، گره را کمی سفت کنید. گره را بکشید و تنظیم کنید.

۴) گره ساده (گره شرقی)

گره ساده دارای کمترین مراحل، و برای یادگیری بسیار آسان است. این گره، علیرغم سادگی اش، به ندرت در غرب کاربرد دارد، ولی همچنان محبوبیتش را در چین و سایر کشورهای شرقی مثل ایران حفظ کرده است. شاید دلیل عدم محبوبیت آن، دشواری در باز کردن گره باشد. گره ساده گره ای جمع و جور است و نامتقارن بودنش نیز باعث شده است کمی به سمت انتهای پهن کراوات متمایل باشد. این گره برای کراوات های ضخیم یا برای مردان بلند قدی که میخواهند طول کراوات شان بیشتر باشد،‌بسیار مناسب است.

آموزش-بستن-کراوات-گره-ساده

آموزش بستن کراوات گره ساده

 1. کار را به این صورت شروع کنید که انتهای پهن کراوات در سمت راست و انتهای نازک آن در سمت چپ باشد. انتهای پهن کراوات باید کمی بالاتر از ناف قرار بگیرد. فقط باید انتهای پهن کراوات را حرکت دهید و انتهای دیگر باید ثابت بماند.
 2. انتهای پهن را به سمت چپ، ولی این بار به زیر انتهای نازک ببرید.
 3. در این مرحله، انتهای پهن را به سمت راست، و روی انتهای نازک بیاورید.
 4. اکنون،‌ آن را از پایین، از داخل حلقه ی گردن به سمت بالا عبور دهید.
 5. در این مرحله، انتهای پهن کراوات را داخل گره ی کوچکی کنید که با چرخش خود ایجاد کرده است.
 6. با کشیدن انتهای پهن کراوات به سمت پایین، گره را کمی سفت کنید. گره را بکشید و تنظیم کنید.

۵) گره کلوین

نام گره کلوین از روی نام ویلیام تامسون (مشهور به لرد کلوین) برداشته شده است. وی فیزیکدان و ریاضی‌دانی بود که به نظریه ی گره‌های مربوط به ساختار اتمی کمک کرد. گره کلوین از روی گره ساده ایجاد شده است._انجام گره کلوین، درست شبیه گره ساده، با عبور انتهای پهن از زیر انتهای نازک شروع می شود؛ از این رو، دم این گره نیز بر عکس خواهد بود. این گره نیز نازک و مرتب، و هم اندازه ی گره چهار در دست است،ولی کمی پر و زاویه دارتر است.

آموزش-بستن-کراوات-گره-کلوین

آموزش بستن کراوات گره کلوین

 1. کار را به این صورت شروع کنید که انتهای پهن کراوات در سمت راست و انتهای نازک آن در سمت چپ باشد.انتهای پهن کراوات باید کمی بالاتر از ناف قرار بگیرد. فقط باید انتهای پهن کراوات را حرکت دهید و انتهای دیگر باید ثابت بماند.
 2. انتهای پهن را به سمت چپ و مانند گره ساده به زیر انتهای نازک ببرید.
 3. در این مرحله انتهای پهن را به سمت راست و روی انتهای نازک بیاورید.
 4. سپس به حرکت تان ادامه دهید و با بردن انتهای پهن به زیر و سپس به سمت چپ یک دور کامل بزنید.
 5. اکنون یک نیم دور دیگر به حرکت تان به سمت راست ادامه دهید.
 6. این بار انتهای پهن را از پایین از داخل حلقه ی گردن به سمت بالا عبور دهید.
 7. در این مرحله انتهای پهن کراوات را داخل آخرین گره ی کوچک کنید که با چرخش خود ایجاد کرده است.
 8. با کشیدن انتهای پهن کراوات به سمت پایین گره را کمی سفت کنید و گره را بکشید و تنظیم کنید.

۶) گره پرنس آلبرت

گره پرنس آلبرت یکی از گونه های گره ویکتوریا است. هیچگونه شواهدی دال بر اینکه آیا حقیقتا پرنس آلبرت از گره ی هم نام خود استفاده میکرد یا خیر، وجود ندارد؛ پرنس آلبرت همسر ملکه ویکتوریا بود. در گره پرنس آلبرت، در آخرین مرحله، انتهای پهن کراوات داخل هر دو گره ای می شود که با چرخش خود ایجاد کرده است؛ در این حالت، گره ی زیرین از زیر گره جلویی دیده می شود. این گره نیز کمی نامتقارن است، ولی نسبت به گره چهار در دست، حجم بیشتری دارد. برای آنکه گره پرنس آلبرت ظاهری نازک و مرتب داشته باشد، باید کمی محکم کشیده شود.

آموزش-بستن-کراوات-گره-پرنس-آلبرت

آموزش بستن کراوات گره پرنس آلبرت

 1. کار را به این صورت شروع کنید که انتهای پهن کراوات در سمت راست و انتهای نازک آن در سمت چپ باشد. انتهای پهن کراوات باید کمی بالاتر از ناف قرار بگیرد. فقط باید انتهای پهن کراوات را حرکت دهید و انتهای دیگر باید ثابت بماند.
 2. انتهای پهن را به سمت چپ،روی انتهای نازک ببرید.
 3. انتهای پهن را دور انتهای نازک بپیچید و به سمت راست ببرید.
 4. اکنون به چرخش انتهای پهن به دور انتهای نازک ادامه دهید، و آن را به سمت چپ ببرید.
 5. باز هم ادامه دهید و آن را از زیر انتهای نازک به سمت راست ببرید.
 6. دو دور را کامل کنید.
 7. اکنون انتهای پهن را از پایین حلقه ی گردن به سمت بالا عبور دهید.
 8. در این مرحله، انتهای پهن کراوات را داخل کل گره ی کوچکی کنید که با چرخش خود ایجاد کرده است.
 9. با کشیدن انتهای پهن کراوات به سمت پایین،گره را کمی سفت کنید و گره را بکشید و تنظیم کنید.

۷) گره پرت (گره شلبی)

جری پرت (Jerry Pratt)، ابداع کننده ی گره پرت، برای اتاق بازرگانی ایالات متحده کار میکرد. آقای پرت، برای ۳۰ سال، گره‌ کراواتش را به شکل خاص و متفاوتی می بست، تا اینکه این نوع گره توسط دن شلبی، روزنامه نگار و مجری محبوب آمریکایی، کشف شد و در ۱۹۸۹ در یک برنامه ی تلویزیونی به نمایش درآمد. وقتی مقالاتی درباره‌ی گره شلبی در نیویورک تایمز و دیلی تلگراف منتشر شد، این گره به شدت محبوبیت یافت. گره پرت گره ی تطبیق پذیر، با وقار و با سایزی متوسط است؛ سایز این گره از گره چهار در دست بیشتر و از گره ویندزور نیمه کمتر است.

آموزش-بستن-کراوات-گره-پرت

آموزش بستن کراوات گره پرت

 1. کار را به این صورت شروع کنید که انتهای پهن کراوات در سمت راست، و انتهای نازک آن در سمت چپ باشد. انتهای پهن کراوات باید کمی بالاتر از ناف قرار بگیرد. فقط باید انتهای پهن کراوات را حرکت دهید و انتهای دیگر باید ثابت بماند.
 2. انتهای پهن را به سمت چپ و مانند گره ساده به زیر انتهای نازک ببرید.
 3. در این مرحله،انتهای پهن را در حرکتی متفاوت با موارد قبل و متمایل به سمت راست و بالا ببرید.
 4. آن را در همان جهت از داخل حلقه ی گردن به سمت پایین عبور دهید و یک نیم دایره بچرخانید.
 5. اکنون، انتهای پهن را به سمت راست ببرید.
 6. آن را از پایین و از داخل حلقه ی گردن به سمت بالا عبور دهید.
 7. در این مرحله، انتهای پهن کراوات را داخل گره ی کوچکی کنید که با چرخش خود ایجاد کرده است.
 8. با کشیدن انتهای پهن کراوات به سمت پایین گره را کمی سفت کنید و گره را بکشید و تنظیم کنید.

۸) گره الدریج

گره الدریج، گره ی غیر معمول، پیچیده و جذابی است که برای ایجاد آن، به ۱۵ مرحله ی مجزا نیاز خواهد بود. این نوع گره‌ کراوات توسط جفری الدریج، سیاستمدار آمریکایی، در ۲۰۰۷ ابداع شد و در ۲۰۰۸ از طریق اینترنت به شهرت رسید. گره الدریج، بر خلاف اکثریت سایر گره ها، با حرکت دادن انتهای نازک کراوات ایجاد می شود. در پایان، بخش باقیمانده از انتهای نازک کراوات،‌پشت یقه ی پیراهن پنهان می شود. این گره بزرگ (بزرگتر از ویندزور) ظاهری مخروطی شکل شبیه دم ماهی به هم بافته شده ایجاد میکند. قصد نداریم شما را یاد گرفتن و استفاده از این گره دلسرد کنیم، ولی در انتخاب این گره باید شرایط و وضعیت را با دقت بسنجید.

آموزش-بستن-کراوات-گره-الدریج

آموزش بستن کراوات گره الدریج

 1. ابتدا، انتهای پهن کراوات باید در سمت چپ و انتهای نازک آن باید در سمت راست قرار بگیرند. نوک پهن کراوات باید تا نزدیک سگک کمربندتان برسد. در این گره فقط باید انتهای نازک کراوات را حرکت دهید.
 2. انتهای نازک را به سمت چپ و روی بخش پهن کراوات قرار دهید.
 3. سپس، آن را از داخل به سمت بالا و به سمت راست بچرخانید.
 4. در ادامه،انتهای نازک را با سمت بالا و متمایل به چپ ببرید.
 5. اکنون، آن را از بالا و به داخل حلقه ی گردن و به سمت پایین بیاورید.
 6. انتهای نازک را به سمت راست ببرید و این بار از پایین و از داخل حلقه ی گردن به سمت بالا عبور دهید.
 7. اکنون،بار دیگر انتهای نازک را متمایل به سمت چپ و از بالا به سمت پایین و به پشت بخش پهن کراوات ببرید.
 8. سپس آن را با یک چرخش دیگر از داخل گره ی کوچکی که با چرخش قبلی ایجاد شده است،رد کنید.
 9. انتهای نازک کراوات را به سمت چپ بکشید تا گره سفت شود.
 10. در همان حال، انتهای نازک را از بالا به داخل حلقه ی گردن ببرید و آن را به پایین بیاورید.
 11. اکنون، با یک چرخش دیگر، انتهای نازک را از بالا از حلقه ی گردن عبور دهید.
 12. آن را با یک چرخش دیگر از داخل گره ی کوچکی که با چرخش قبلی ایجاد شده است رد کنید.
 13. انتهای نازک کراوات را به سمت چپ بکشید تا گره محکم شود.
 14. مابقی انتهای نازک را در پشت حلقه ی گردن پنهان کنید.
 15. گره را محکم و مرتب کنید و از آن لذت ببرید.

۹) گره ون ویجک

گره ون ویجک، با این شکل عجیب، دراز،‌ استوانه ای، توسط هنرمندی به نام لیزا ون وجیک ابداع شد؛ وی تلاش میکرد بلندترین گره ی ممکن و قابل استفاده‌ را برای کراوات ایجاد کند. گره ون ویجک نوع بزرگ شده ی گره پرنس آلبرت است، که یک چرخش دیگر نیز به آن اضافه شده است. اگر این گره بلند و باریک به طور صحیح بسته شود، به طور برجسته و قابل ملاحظه ای شبیه مارپیچ می شود.

آموزش-بستن-کراوات-گره-ون-ویجک

آموزش بستن کراوات گره ون ویجک

 1. کار را به این صورت شروع کنید که انتهای پهن کراوات در سمت راست و انتهای نازک آن در سمت چپ باشد. انتهای پهن کراوات باید کمی بالاتر از ناف قرار بگیرد. فقط باید انتهای پهن کراوات را حرکت دهید و انتهای دیگر باید ثابت بماند.
 2. انتهای پهن را به سمت چپ روی انتهای نازک ببرید.
 3. انتهای پهن را دور انتهای نازک بپیچید و به سمت راست ببرید.
 4. اکنون به چرخش انتهای پهن به دور انتهای نازک ادامه دهید و آن را به سمت چپ ببرید.
 5. باز هم ادامه دهید و آن را از زیر انتهای نازک به سمت راست ببرید.
 6. دو دور را کامل کنید.
 7. طی سومین دور، انتهای پهن را از سمت راست به سمت چپ بچرخانید.
 8. و به این ترتیب دور سوم را نیز کامل کنید.
 9. اکنون،انتهای پهن را از پایین از حلقه ی گردن به سمت بالا عبور دهید.
 10. در این مرحله، انتهای پهن کراوات را داخل کل سه گره ی کوچکی کنید که با چرخش خود ایجاد کرده است.
 11. با کشیدن انتهای پهن کراوات به سمت پایین،گره را کمی سفت کنید و گره را بکشید و تنظیم کنید.

۱۰) گره ترینیتی

گره ترینیتی، درست مثل گره الدریج، گره‌ ی نوآورانه و جدید است. این گره دارای شباهت هایی با گره سه گوشه ی سلتیک دارد. در این گره نیز انتهای نازک کراوات را حرکت میدهیم؛ به علاوه، در ابتدا گره های کراوات باید شل باشند و در آخر کار، آنها را محکم میکنیم. گره ترینیتی شکلی دورانی ایجاد میکند که تا حدودی نامتقارن است؛ کمی بزرگتر از ویندزور است و دارای جلوه ی زیبایی است. هر آدمی که گره ترینیتی خیره شود، شیفته اش خواهد شد.

آموزش-بستن-کراوات-گره-ترینیتی

آموزش بستن کراوات گره ترینیتی

 1. ابتدا،انتهای پهن کراوات باید در سمت چپ و انتهای نازک آن باید در سمت راست قرار بگیرند. نوک پهن کراوات باید تا نزدیک سگک کمربندتان برسد. در این گره فقط باید انتهای نازک کراوات را حرکت دهید.
 2. انتهای نازک را به سمت چپ و روی بخش پهن کراوات قرار دهید.
 3. سپس آن را از داخل به سمت بالا و کمی به سمت راست بچرخانید.
 4. انتهای نازک را متمایل به سمت چپ به پایین بیاورید.
 5. اکنون آن را از پایین به سمت پشت بخش پهن کراوات به جهت راست بچرخانید.
 6. در این مرحله، انتهای نازک را با سمت بالا بیاورید.
 7. انتهای نازک را از داخل حلقه ی گردن، به سمت پایین، متمایل به سمت چپ عبور دهید.
 8. در ادامه، انتهای نازک را از روی بخش پهن به سمت راست بچرخانید؛ سپس، آن را از پایین و متمایل به سمت چپ، از داخل حلقه ی گردن به سمت بالا عبور دهید.
 9. در این مرحله، انتهای نازک کراوات را داخل آخرین گره ی کوچکی کنید که با چرخش خود ایجاد کرده است.
 10. در ادامه، بار دیگر انتهای نازک را از پشت بخش پهن،به سمت راست عبور دهید.
 11. طبق شکل بار دیگر آن را متمایل به سمت راست رو به بالا از گره ی آخر رد کنید.
 12. باقی مانده ی انتهای نازک را به سمت چپ بکشید و گره ها را محکم کنید.
 13. گره ی کراوات را صاف و مرتب کنید و نگاه‌ دیگران را به خود جلب کنید.

۱۱) گره مورل

گره مورل که در ۱۹۹۵ توسط فردی به نام برنت مورل ابداع شد، شکل معکوس گره‌ کلاسیک ویندزور است. در شکل نهایی این گره، انتهای نازک کراوات روی بخش پهن آن قرار میگیرد و ظاهری عجیب و در عین حال،جالب و جذاب را پدید می آورد. گره مورل مثلثی شکل، کوچک و به شکل عجیبی پهن است. با این گره منحصر به فرد و جسورانه، میتوانید هنجار شکنی کنید.

آموزش-بستن-کراوات-گره-مورل

آموزش بستن کراوات گره مورل

 1. ابتدا، باید انتهای پهن کراوات را در سمت راست و انتهای نازک آن را در سمت چپ قرار دهید. انتهای نازک باید تا نزدیکی ناف برسد. در این گره نیز، باید انتهای نازک کراوات را حرکت دهید.
 2. انتهای نازک را به سمت راست روی بخش پهن کراوات ببرید.
 3. سپس،آن را از پایین از داخل حلقه ی گردن رو به بالا عبور دهید.
 4. در ادامه، آن را متمایل به سمت چپ به پایین بیاورید.
 5. اکنون باید انتهای نازک را از پشت بخش پهن به سمت راست بچرخانید.
 6. به حرکت ادامه دهید و آن را به سمت بالا بیاورید.
 7. بار دیگر آن را از داخل حلقه ی گردن متمایل به سمت راست رو به پایین عبور دهید.
 8. در ادامه آن را به از جلوی بخش پهن کراوات به سمت چپ بچرخانید.
 9. سپس، آن را از پایین از داخل حلقه ی گردن رو به بالا عبور دهید.
 10. در این مرحله، انتهای نازک کراوات را داخل آخرین گره ی کوچکی کنید که با چرخش خود ایجاد کرده است.
 11. با کشیدن انتهای نازک کراوات به سمت پایین گره را کمی سفت کنید و گره را بکشید و تنظیم کنید.

۱۲) گره بالتوس

گره بالتوس تقریب در ۱۹۳۰ توسط هنرمند لهستانی – فرانسوی پر حاشیه و مدرنی به نام بالتازار کلوسوفسکی ابداع شد. گره بالتوس بزرگترین گره کراوات است (حتی به شکل قابل ملاحظه ای،بزرگتر از ویندزور). اگر این گره به صورت صحیح بسته شود، پهن و مخروطی شکل می شود. از آنجا که انتهای پهن کراوات چندین بار دور انتهای نازک آن پیچیده می شود، شکل نهایی کراواتی که دارای گره بالتوس است، بسیار کوتاه خواهد بود. با این گره هنرمندانه، پر حاشیه و بحث برانگیز شوید.

آموزش-بستن-کراوات-گره-بالتوس

آموزش بستن کراوات گره بالتوس

 1. ابتدا، باید کراوات را بر عکس نگه دارید؛ همچنین، انتهای پهن کراوات باید در سمت راست و انتهای نازک در سمت چپ باشد. انتهای پهن را باید بلندتر بگیرید.
 2. انتهای پهن را زیر انتهای نازک به سمت چپ ببرید.
 3. سپس، آن را متمایل به سمت راست رو به بالا بیاورید.
 4. در ادامه، آن را از داخل حلقه ی گردن رو به پایین و متمایل به سمت راست عبور دهید.
 5. به حرکت تان ادامه دهید و این بار،آن را متمایل به سمت چپ رو به بالا ببرید.
 6. در ادامه، آن را از داخل حلقه ی گردن رو به پایین و متمایل به سمت چپ عبور دهید.
 7. سپس آن را متمایل به سمت راست رو به بالا بیاورید.
 8. اکنون، بار دیگر آن را از داخل حلقه ی گردن رو به پایین و متمایل به سمت راست عبور دهید.
 9. در این مرحله، انتهای پهن را به سمت چپ بچرخانید و از جلوی انتهای نازک کراوات عبور دهید.
 10. یک بار دیگر،آن را از داخل حلقه ی گردن رو به بالا رد کنید.
 11. در این مرحله، انتهای پهن کراوات را داخل آخرین گره ای کنید که با چرخش خود ایجاد کرده است.
 12. با کشیدن انتهای پهن کراوات به سمت پایین،گره را کمی سفت کنید و گره را بکشید و تنظیم کنید.

برکرفته از : ties و گروه تحریریه عروس بانو

نوشته بستن کراوات ؛ آموزش بستن کراوات در ۱۲ مدل پرطرفدار + تصویری اولین بار در عروس بانو | مرجع تخصصی پاسخگویی به نیازهای تازه عروس ها. پدیدار شد.

]]>
https://arousbanoo.ir/how-to-tie-a-tie/feed/ 0
خرید جهیزیه ؛ ۰ تا ۱۰۰ لیست کامل جهیزیه عروس https://arousbanoo.ir/dowry-list/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=dowry-list https://arousbanoo.ir/dowry-list/#comments Tue, 24 Sep 2019 09:30:11 +0000 https://arousbanoo.ir/?p=2400 لیست جهیزیه : خرید جهیزیه یکی از مهم ترین و جذابترین قسمت های ازدواج است که از نظر قانونی بر عهده زوجین بوده اما بر اساس سنت و عرف جامعه در ایران این است که تمامی لوازم ریز منزل بر عهده خانواده عروس و جند قلم بزرگ به پای خانواده داماد می باشد. در واقع […]

نوشته خرید جهیزیه ؛ ۰ تا ۱۰۰ لیست کامل جهیزیه عروس اولین بار در عروس بانو | مرجع تخصصی پاسخگویی به نیازهای تازه عروس ها. پدیدار شد.

]]>
لیست جهیزیه : خرید جهیزیه یکی از مهم ترین و جذابترین قسمت های ازدواج است که از نظر قانونی بر عهده زوجین بوده اما بر اساس سنت و عرف جامعه در ایران این است که تمامی لوازم ریز منزل بر عهده خانواده عروس و جند قلم بزرگ به پای خانواده داماد می باشد.

در واقع خرید جهیزیه عروس نوعی هدیه خانواده ها به دختر و پسرشان است که تا مقدار زیادی از هزینه های شروع زندگی از روی دوش زوجین جوان برداشته شود.در ادامه این مقاله از “عروس بانو” باما همراه باشید تا با لیست کامل جهیزیه عروس آشنا شوید.

لیست کامل جهیزیه عروس چیست ؟

خرید جهیزیه یکی از سخت ترین کارهای این جشن بزرگ برای عروس و خانواده او می باشد که در حال حاضر و با بالا رفتن قیمت وسایل می توان گفت تبدیل به یکی از سخت ترین کارهای پیش رو برای خانواده عروس شده است. قبل از خرید جهیزیه یک لیست کامل تهیه کنید که در آن تمامی نیازهای اولیه شما نوشته شده باشد. در چنین حالتی از سر در گمی نجات پیدا کرده و دقیقا متوجه می شوید در هنگام خرید چه چیزهایی باید تهیه کنید.

طرز نوشتن لیست جهیزیه عروس به چه صورت است؟

مهم ترین قسمتی که باید در چک لیست خود وارد کنید مرتبط با  لیست جهیزیه عروس وسایل برقی می باشد، وسایل برقی مهم ترین قسمت خانه شما به حساب رفته و یکی از پر خرج ترین ها شمرده می شود. تمامی وسایل برقی خود را در این چک لیست بنویسید، به قول معروف از سیر تا پیاز وسایل برقی را وارد کنید تا بتوانید در نهایت از میان آنها مهم ترین ها را انتخاب کنید.

قدم بعدی نوشتن لیست جهیزیه آشپزخانه عروس است، جز وسایل برقی فکر کنید برای آشپزی به چه وسایلی نیاز دارید؟ در این قسمت  لیست جهیزیه پلاستیک عروس که مرتبط با آشپزخانه هست را نیز بنویسید. سعی کنید در ابتدای کار تمام چیز هایی که حتی سالی یکبار می توان از آن استفاده کرد را هم بنویسید چراکه شما در مرحله اول لیست جزئیات جهیزیه عروس را تهیه می کنید و در نهایت باید چک لیست را بررسی کرده و موارد غیر ضروری را حذف کنید.

زمانیکه هر دو چک لیست را کامل نوشتید حالا نوبت به نوشتن لیست سرویس چوب جهیزیه عروس می رسد، این قسمت در واقع ساده ترین قسمت چک لیست شماست اما به نوعی جزو گران ترین ها به حساب خواهد آمد. به خاطر بسپارید اگر وسایل چوبی خود را از تولیدی ها خرید کنید قطعا سود بسیاری برده اید و قیمتی تا نصف قیمت نمایشگاه ها پرداخت خواهید کرد و در آخر چک لیست مرتبط با وسایل حمام و توالت را بنویسید.

لیست کامل جهیزیه عروس معمولی

حال نگاهی کلی به چک لیست ها بیاندازید، وسایلی که درخانه مادری خود در طول یک سال هیچ استفاده ای نداشت را حذف کنید، اگر در خانه مادری از آن وسایل استفاده نکرده اید پس به احتمال زیاد در خانه خودتان هم استفاده نخواهید کرد. برخی از وسایل همچون پلوپز، سرخ کن، آرام پز از دسته وسایل برقی هستند که عملا در بسیاری از خانه ها بلا استفاده مانده اند، بنابراین نبود آنها آنچنان هم کار شما را سخت نخواهد کرد.

قبل از خرید درباره هر مارکی تحقیقات خود را کامل کنید، لزومی ندارد اجناس خود را از مارک های خیلی گران قیمت تهیه کنید اما حواستان باشد تا مارکی انتخاب نکنید که پس از یکسال استفاده مجبور به تعمیر آن شوید، در این باره تعمیر کاران وسایل برقی کمک بسیاری می توانند به شما بکنند.

لیست خود را دسته بندی کنید و هر روزی را اختصاص به خرید یک قسمتی دهید، از خرید در هم و بر هم جهیزیه خودداری کنید چراکه تنها منجر به گیج شدن شما خواهند شد. به طور مثال ابتدا به خرید وسایل برقی بپردازید؛ اگر فضای نگهداری وسایل جاهاز را ندارید وسایل برقی و بزرگ را موکول کنید به زمان بردن جاهازتان این گونه در کمبود جا وسایل دچار خرابی و آسیب نخواهند شد. زمانیکه وسایل_برق کامل شد، کلیه وسایل پلاستیکی را خریداری کنید و به همین شکل در بازه های زمانی مختلف تنها به خرید وسایل یک چک لیست بپردازید.

جهیزیه عروس

لیست کامل لوازم آشپزخانه

اصلی ترین وسایل آشپزخانه :

 • یخچال
 • فریزر
 •  لباسشویی
 • ظرفشویی
 • اجاق گاز
 • مایکروویو
 • میز ناهار خوری
 • جای سیب زمینی و پیاز

وسایل برقی :

 • چرخ گوشت
 • غذاساز
 • آرام پز
 • پلو پز
 • سرخ کن
 • کباب پز
 • آب پرتقال گیری برقی
 • قهوه جوش
 •  توستر
 • ساندویچ ساز
 •  بخارپز
 •  سبزی خرد کن
 • همزن برقی
 • گوشت کوب برقی
 •  تخم مرغ پزی

وسایل پخت و پز :

 • زود پز
 • سرویس قابلمه لعابی
 • سرویس قابلمه روحی
 • سرویس قابلمه تفلون
 • ماهی تابه چدن

وسایل چای خوری :

 • قوری و کتری رو گازی
 • قوری و کتری پیرکس
 • کتری استیل
 • چای ساز
 • کتری برقی
 • فلاسک چای
 • قوری پیرکس با گرم نگه دارنده

سرویس قاشق و چنغال :

 • سرویس قاشق دم دستی
 • سرویس قاشق مهمان
 • کفگیر ملاقه استیل
 • کفگیر ملاقه تفلون
 • کفگیر ملاقه استیل سفره
 • کفگیر ملاقه پایه کوتاه
 • کفگیر و چنگال چوبی
 • سرویس چاقو
 • چاقوی کیک
 • کارد میوه
 • کارد و چنگال پذیرایی
 • چنگال سالاد
 • قاشق قهوه خوری
 • قاشق های نی دار و یا شیشه ای برای شربت

ظروف مورد نیاز :

 • سرویس ظروف دم دستی
 • سرویس پیرکس
 • سرویس چینی
 • سرویس صبحانه
 • نمکدان دم دستی و پذیرایی
 • قندان دم دستی
 • ظروف کیک
 • بستنی خوری
 • ظروف پیرکس برای سالاد و مرغ

پارچ و لیوان :

 • پارچ یخچال
 • شیشه آب
 • گیلاس
 • ماگ دم دستی
 • استکان دم دستی
 • پارچ و لیوان دم دستی
 • پارچ و لیوان مهمان
 • لیوان شربت خوری بلند و کمر باریک

سینی ها :

 • سینی مجمع بزرگ و کوچک
 • سینی سیلور
 • سینی دو نفره
 • سینی قهوه خوری و پذیرایی میهمان

وسایل ریز واجب در آشپزخانه :

 • چای صافکن
 • همزن دستی
 • رنده معمولی
 • رنده سیر
 • رنده برش زن تخم مرغ
 • رنده ۱۰ کاره
 • گوشت کوب استیل
 • گوشت کوب چوبی
 • قیچی یا تیشه قند
 • الک
 • سیر کوب
 • قیف کوچک و بزرگ
 • اب لیمو گیر
 • صافی
 • آب مرکبات گیری
 • وردنه دسته دار
 • بیفتک کوب
 • گردو خرد کن
 • در باز کن
 • قالب کتلت

تشت و سبد :

 • آبکش استیل ۳ پارچه
 • سبد میوه استیل
 • سبد شستشوی سبزی و میوه
 • سبد چوبی برای سبزی و میوه
 • سبد جای اسکاچ
 • سبد تفاله چایی
 • تشت خیس کردن برنج

دم کنی و دستمال :

 • سرویس دم کنی
 • گیره آویز آشپزخانه
 • جای آویز دستمال
 • حوله آشپزخانه
 • دستمال سفره
 • کیسه سبزی
 • کاور لوازم برقی
 • سفره نان
 • سفره برای میهمانی ها
 • سفره یک بار مصرف
 • دستمال آشپزخانه
 • تو انداز کابینت

کباب پز :

 • سیخ
 • توری ماهی
 • توری کباب
 • منقل
 • انبر ذغال
 • سیخ چوبی
 • جای سیخ

سایر وسایل مورد نیاز آشپزخانه :

 • قوری زعفران
 • هاونگ کریستالی
 • یخ دون
 • اسفند دود کن
 • تخته سبزی پیرکس
 • تخته گوشت چوبی
 • ترازوی آشپزخانه
 • زیر قابلمه ای
 • شعله پخش کن
 • زیر قاشقی کنار گاز
 • جای خلالی و خلال دندان
 • هاونگ مرمر
 • جا قاشقی برای داخل کشو
 • جا قاشقی برای آب چکون
 • زیر سیگاری

ظروف برای پذیرایی دم دستی :

 • قهوه خوری
 • نسکافه خوری
 • سرویس کریستال دم دستی
 • استکان و فنجان پذیرایی
 • قندان پذیرایی

جای حبوبات و ادویه و روغن :

 • سرویس حبوبات
 • سطل قند و شکر و برنج
 • شیشه های مخصوص یخچال و کابینت
 • فلفل دان
 • جای زعفران
 • جای هل
 • ظرف روغن مایع
 • ست آبلیمو و آبغوره
 • ست جای ادویه

ظروف و وسایل پلاستیکی :

 • سرویس ظروف پلاستیک
 • سرویس غذا نگه دار
 • سرویس چهار قفله مایکرویو
 • ظروف یکبار مصرف

وسایل کامل نشیمن و پذیرایی

وسایل اصلی نشیمن و پذیرایی :

 • پرده و چوب پرده
 • مبلمان و میز ناهار خوری میهمان
 •  بوفه و کنسول
 • فرش
 • میز تلفن
 • سطل زباله و کلینکس پذیرایی

داخل بوفه :

 • سرویس کریستال بوفه
 • قهوه خوری تزئینی
 • سرویس چینی میهمان
 • پارچ و لیوان کریستال
 • قهوه خوری
 • سرویس کاسه و بشقاب و گلدان مرغی

وسایل تزیینی داخل پذیرایی و نشیمن :

 • گلدان کریستال
 • گل
 • تابلو
 • مجسمه های تزئینی
 • رو میزی های تزئینی
 • ترمه های سنتی
 • کوسن مبل تزئینی
 • سماور طلایی برای تزیین
 • مجسمه
 • جا کلیدی

وسایل اتاق نشیمن :

 • مبلمان راحتی
 • ضبط صوت
 • تلوزیون
 • ویدئو سی دی
 • میز تلوزیون

لوسترها :

 • لوستر پذیرایی
 • لوستر اتاق خواب
 • آباژور پایه دار کناره میز ناهار خوری

اتاق خواب

وسایل اتاق خواب عروس :

 • سرویس خواب
 • آینه کنسول دراور
 • رو تختی
 • خوشخواب
 • رو میزی سه تیکه
 • لباس های داخل کمد عروس
 • قاب عکس های متنوع هم برای تزیین هم برای روی میز
 • آباژور
 • ساعت کناره تخت

وسایل خیاطی :

 • چرخ خیاطی
 •  قیچی خیاطی
 • جعبه سوزن و قرقره
 • جعبه پارچه ای سوزن اتوی پرسی
 • اتوی معمولی
 • میز اتو

داخل کمد ها :

 • چوب آویز لباس
 • بقچه های زیپ دار یا بقچه های گل دوزی شده
 • جانماز و سجاده
 • حوله های کناری

کمد رختخواب :

 • پتو
 • بالشت
 • تشک های یک نفره
 • ملحفه های جداگانه
 • رو بالشی
 • روتختی دم دستی

متفرقه های تکمیل کننده :

 • جاکفشی
 •  چوب رختی
 • دمپایی بیرون و رو فرشی
 • جعبه کمک های اولیه
 • جعبه ابزار
 • پادری
 • ساعت دیواری
 •  کتابخانه

وسایل دستشویی :

 • دمپایی دستشویی
 •  لوازم دستشویی (فرچه ، سطل … )
 • لوازم دستشویی کریستالی
 •  آینه رو شویی
 • پادری برای دست شویی
 • حوله صورت و دستشویی صابون و مایع دست شویی
 • ست سرویس مسواک و …

وسایل حمام :

 • دمپایی حمام
 • جای لوازم حمام استیل
 • سنگ پا
 • لیف حمام عروسکی یا مردانه و زنانه
 •  حوله ست حمام
 •  گیره لباس
 • طناب رخت آویز
 • گیره جورا
 • سبد چوبی رختهای چرک
 • شامپو های متنوع

وسایل نظافت و شستشو :

 • جارو برقی
 • جاروی شارژی
 • بخار شور
 • جارو خاک انداز و فرچه
 • تی و زمین شور
 • شیشه شور
 • شلنگ
 • فرچه یقه

وسایل برای پیک نیک و سفر :

 • زیر انداز مسافرتی
 • سبد مسافرتی بزرگ در دار
 • پتوی مسافرتی
 • ظروف مسافرتی
 • اتوی مسافرتی
 • لوازم کامل پیک نیک

لیست کامل جهیزیه عروس بدون هیچ نقص و کاستی برای شما عزیزان تهیه شده است،امیدواریم که از این مواردی که گفته ایم در چک لیست خودتان استفاده کنید و یک انتخاب بی نظیر داشته باشید.

هزینه جهیزیه عروس در سال ۹۸

هزینه جهیزیه عروس بستگی به میزان بودجه و انتظارات شما دارد و این هزینه میتواند متغیر باشد.که در زیر ما به سه گروه تقسیم بندی میکنیم.

 • جهیزیه ارزان بین ۴۰ تا ۸۰ میلیون تومان
 • جهیزیه متوسط ۸۰ تا ۱۴۰ میلیون تومان
 • جهیزیه لاکچری بالای ۱۵۰ میلیون تومان

منبع : عروس ما 

نوشته خرید جهیزیه ؛ ۰ تا ۱۰۰ لیست کامل جهیزیه عروس اولین بار در عروس بانو | مرجع تخصصی پاسخگویی به نیازهای تازه عروس ها. پدیدار شد.

]]>
https://arousbanoo.ir/dowry-list/feed/ 1