"> بستن کراوات ؛ آموزش بستن کراوات در 12 مدل پرطرفدار + تصویری | عروس بانو

اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی پسورد

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ورود

اکنون ثبت نام کنید

ما در انجمن عروس بانو فضای را برای شما ایجاد کرده ایم که بتوانید سوالات خودتان را بپرسید و دیگران برحسب تجربه ای که دارند شما را راهنمایی کنند و مشکلتان را رفع کنند.

بستن کراوات ؛ آموزش بستن کراوات در ۱۲ مدل پرطرفدار + تصویری

بستن کراوات ؛ آموزش بستن کراوات در ۱۲ مدل پرطرفدار + تصویری

بستن کراوات در بسیاری از مواقع روش خوبی است که فرد مرتب و شیک پوشی به نظر برسیم. چه برای حضور در فضای کسب و کار باشد یا حضور در مناسبت های اجتماعی، برخی تیپ های خاص با کراوات زیباتر به نظر میرسند. همین تکه پارچه صاف و باریکی که زیر یقه پیراهن و درست جلوی گردن بسته می شود، سطحی از حرفه ای گری و وقار را به کت و شلوار، جلیقه، یا پیراهن و شلوارتان می بخشد.

یکی از مواردی که برای خیلی از آقایان زمان عروسی ها و مراسم خاص دردسرساز می شود، بستن گره کراوات است.بسیاری از افراد با گره زدن کراوات مشکل دارند و به دنبال آموزش انواع مدل های بستن کراوات مثلا کراوات دو گره ، کراوات ساده ، سه گره و … هستند. در این مطلب از عروس بانو همراه باشید تا  آموزش ۱۳ روش گره زدن کراوات ساده، رسمی و مجلسی به همراه تصاویر را ببینید.

آموزش بستن کراوات

انتخاب گره مناسب برای هر هدف و وضعیت

همه ی گره ها شبیه هم بسته نمی شوند. سایز، تقارن، و شکل هر گره میتواند به طور کلی با دیگری متفاوت باشد؛ از این رو، باید همه ی انواع گره های کراوات را مد نظر قرار دهید. معمولا لازم است برای کراوات های ضخیم از گره های کوچک تر نظیر گره چهار در دست (گره دانش آموزی) یا گره ی ساده استفاده شود.

کراوات های باریک عموما نیازمند گره های بزرگتر نظیر گره‌ پرت (Pratt) یا ویندزور هستند. هر گره دارای ویژگی مخصوص به خود است؛به طور مثال:

 • گره‌ پرنس آلبرت (Prince Albert) با شکوه و وقاری ناب و خالص خودنمایی میکند.
 • گره کلوین (Kelvinn) به آدم جسارت می بخشد.
 • گره مورل (Murrell) با زیرکی به آدم لبخند میزند.
 • گره ون ویجک (Van Wijk) مثل فردی نابکار، مرموزانه چشمک میکند.
 • گره های الدریج (Eldredge) و ترینیتی (Trinity) مثل اوریگامی های متعلق به آینده ها‌ی دور، پر از چین و چرخش هستند.

هر گره به گونه ای متفاوت در خدمت صاحبش در می آید. چند نمونه از این گره ها را امتحان کنید و تجربه کنید و لذت ببرید.

۱۲ مدل بستن کراوات به همراه نام

آموزش-بستن-کراوات-مقایسه-انواع-گره-کراوات

تصویر بالا که انواع گره ها را در کنار هم قرار داده است، سریعترین راه برای درک تفاوت های میان این گره ها است. برای آنکه درک این تفاوت ها برایتان آسانتر شود، برای به تصویر کشیدن گره ها، از کراوات هایی با جنس، ضخامت و پهنای مشابه استفاده کرده ایم.همچنین سعی کردیم مقیاس کراوات ها در تصاویر نیز مشابه باشد. به این ترتیب، میتوانید تفاوت های میان آنها و ویژگی های منحصر به فرد هر گره را به خوبی درک کنید.

کوچک ترین گره، در میان این گره ها، گره‌ ساده است که گاهی به آن گره شرقی نیز میگویند. هنوز گره ای کوچک ترین از این گره پیدا نکرده ایم. گره عظیم الجثه ی بالتوس (Balthus) بزرگترین گره است؛ ولی اگر کراوات تان به اندازه‌ی کافی بلند باشد، شاید بتوانید گره ی بزرگتری نیز ایجاد کنید.

ویندزور تقریبا یک مثلث کامل است.

گره چهار در دست بسیار باریک تر است.

پرینس آلبرت دارای یک تای اضافی است که از زیر آن نمایان است.

برخی گره ها، مثل کلوین و چهار در دست به شکل مشخصی به یک سمت متمایل هستند. گره ترینیتی شبیه پروانه ای چرخان است، در حالیکه ون ویجک با شکل استوانه ایش از همه ی گره ها درازتر است.

پهنای کراوات چقدر باشد؟

چه پهنای کراوات به صورت عمومی متداول است؟ جواب این است هر پهنایی بین ۲.۲۵ تا ۳.۲۵ اینچ مناسب است. از این مقدار باریک تر یا پهن تر ممکن است باعث شود که شما خوش پوش به نظر نرسید. با این حال موارد خاصی هست که می توانید انتخاب های مختلف داشته باشید.

افراد لاغر

مردان با سینه های کوچک باید از کراوات های باریک تر استفاده کنند. چرا که کراوات پهن برای فرد لاغر پهن تر از آن چه که برای فرد درشت تر به نظر می رسد، جلب توجه می کند. به همین منظور برای این دسته از افراد پهنای کراوات بین ۲.۲۵ تا ۲.۷۵۵ اینچ پیشنهاد می شود.

افراد متوسط/ورزشکار

اگر شما اندام متوسط یا تقریبا ورزشکاری دارید، می توانید هر اندازه ای بین ۲.۲۵ تا ۳.۲۵ اینچ را انتخاب کنید و این بیشتر به سلیقه شما مربوط می شود.برای شما کراوات های پهن بیشتر جلوه کلاسیک و سنتی می دهد و کراوات های نازک بیشتر جذابیت جوانی و سرزندگی را بروز می دهد.

افراد با اندام بزرگ

افرادی که سینه بزرگی دارند مانند کشتی گیران، یا بدنسازان حرفه ای و یا افرادی که چاق هستند، باید از کراوات های پهن استفاده کنند. استفاده از کراوات هایی بین ۲.۷۵ تا ۳.۲۵ اینچ برای این افراد مناسب است. هرچند که بعضی اوقات می توان از کراوات های خیلی پهن تا ۳.۵ اینچ هم استفاده کرد.در صورتی که این افراد از کراوات های باریک استفاده کنند ممکن است ظاهر کمدی به خود بگیرند. همچنین پهن تر از مقدار گفته شده هم توصیه نمی شود.

یقه خود را در نظر بگیرید

همواره باید تلاش کنید تا عرض کراوات خود را با عرض یقه خود هماهنگ کنید. استفاده از کراوات های پهن با یقه های باریک و یا بالعکس می تواند تناسب و زیبایی ظاهری شما را به هم بزند.

آموزش بستن کراوات به صورت تصویری و گام به گام

۱) گره چهار در دست (گره دانش آموزی)

این گره در قرن نوزدهم و از مکانی به نام باشگاه‌ مردانه مشهور شد. گره چهار در دست قهرمان بلا منازع گره های کراوات است. محبوبیت این گره به دلیل سادگی و قابلیت تطبیق پذیریش است. گره چهار در دست گره ای آسان، باریک، مخروطی، و کمی نامتقارن است و باز کردنش نیز آسان است،اگر میخواهید فقط یک گره کراوات یاد بگیرید، به سراغ گره چهار در دست بروید. این گره ساده، مجلسی و رسمی است.

آموزش-بستن-کراوات-گره-چهار-در-دست

آموزش بستن کراوات گره چهار در دست

 1. کار را به این صورت شروع کنید که انتهای پهن کراوات در سمت راست، و انتهای نازک آن در سمت چپ باشد. انتهای پهن کراوات باید کمی بالاتر از ناف قرار بگیرد. (این وضعیت به قد و همچنین طول و ضخامت کراوات تان بستگی دارد). فقط باید انتهای پهن کراوات را حرکت دهید و انتهای دیگر باید ثابت بماند.
 2. انتهای پهن را به سمت چپ، روی انتهای نازک ببرید.
 3. انتهای پهن را دور انتهای نازک بپیچید و به سمت راست ببرید.
 4. به این حرکت ادامه دهید و آن را بار دیگر به سمت چپ، روی انتهای نازک بچرخانید.
 5. در ادامه، انتهای پهن را از داخل حلقه ی گردن عبور دهید و به سمت بالا ببرید.
 6. سپس، انتهای پهن کراوات را از داخل حلقه ی گردن خارج کنید و داخل گره ی کوچکی کنید که با چرخش خود ایجاد کرده است.
 7. با کشیدن انتهای پهن کراوات به سمت پایین، گره را کمی سفت کنید. گره را بکشید و تنظیم کنید.

۲) گره ویندزور نیمه (Half Windsor)

گره ویندزور نیمه به شدت تطبیق پذیر است. سایز این گره، علیرغم نامش،_در حقیقت سه چهارم گره ویندزور است. ویندزور نیمه سایزی متعادل دارد، و تقریبا متقارن است و اگر به درستی بسته شود، گودی عمیق و قابل مشاهدهای را ایجاد میکند. این گره برای کراوات هایی با ضخامت متوسط تا کم مناسب است.

آموزش-بستن-کراوات-ویندزور-نیمه

آموزش بستن کراوات گره ویندزور نیمه

 1. کار را به این صورت شروع کنید که انتهای پهن کراوات در سمت راست و انتهای نازک آن در سمت چپ باشد. انتهای پهن کراوات باید کمی بالاتر از ناف قرار بگیرد. (این وضعیت به قد، و همچنین طول و ضخامت کراوات تان بستگی دارد). فقط باید انتهای پهن کراوات را حرکت دهید و انتهای دیگر باید ثابت بماند.
 2. انتهای پهن را به سمت چپ، روی انتهای نازک ببرید.
 3. انتهای پهن را دور انتهای نازک بپیچید و به سمت راست ببرید.
 4. سپس، انتهای پهن را به سمت بالا، نزدیک مرکز حلقه‌ی گردن ببرید.
 5. سپس آن را از داخل حلقه ی گردن به سمت پایین عبور دهید و از همان جا، به سمت چپ حرکت دهید.
 6. اکنون، آن را بار دیگر به سمت راست بپیچانید.
 7. این بار، انتهای پهن کراوات را از پایین، از داخل حلقه ی گردن، به سمت بالا عبور دهید.
 8. در این مرحله، انتهای پهن کراوات را داخل گره‌ی کوچکی کنید که با چرخش خود ایجاد کرده است.
 9. با کشیدن انتهای پهن کراوات به سمت پایین، گره را کمی سفت کنید. گره را بکشید و تنظیم کنید.

۳) گره ویندزور یا کراوات دو گره

با اینکه دوک ویندزور هرگز مشخصا از گره ویندزور استفاده نکرد، ولی تاثیر بسزایی در ایجاد این گره بزرگ و مثلثی داشت. در حقیقت، دوک ویندزور با پهن کردن و افزودن به ضخامت کراوات، قصد داشت چهره ی مدرن و جذاب تری داشته باشد. ولی در واقع، گره ویندزور توسط مردمی اختراع شد که میخواستند از نحوه ی گره زدن کراوات دوک تقلید کنند. اشکال مختلفی از گره ویندزور وجود دارد که همگی را تحت یک نام دسته بندی میکنند. این گره دارای شکلی متقارن و کاملا مثلثی است و همچنین برای یقه های پهن بسیار مناسب است. همچنین به اشتباه به این گره، ویندزور دوبل نیز گفته می شود.

آموزش-بستن-کراوات-گره-ویندزور

آموزش بستن کراوات گره ویندزور

 1. کار را به این صورت شروع کنید که انتهای پهن کراوات در سمت راست، و انتهای نازک آن در سمت چپ باشد. انتهای پهن کراوات باید کمی بالاتر از ناف قرار بگیرد. فقط باید انتهای پهن کراوات را حرکت دهید و انتهای دیگر باید ثابت بماند.
 2. انتهای پهن را به سمت چپ، روی انتهای نازک ببرید.
 3. اکنون باید انتهای پهن را از پایین، از داخل حلقه‌ی گردن به سمت بالا بیاورید.
 4. در ادامه آن را به پایین و به سمت چپ ببرید.
 5. سپس،آن را به سمت راست بچرخانید و از پشت انتهای نازک کراوات عبور دهید.
 6. این دفعه، انتهای پهن را به سمت بالا، و مرکز حلقه ی گردن، حرکت دهید.
 7. آن را به سمت پایین، وارد حلقه ی گردن کنید و به سمت راست ببرید.
 8. اکنون انتهای پهن را بار دیگر به سمت چپ بچرخانید.
 9. به حرکت بالا ادامه دهید و یک بار دیگر، انتهای پهن را از پایین، ‌از داخل حلقه ی گردن رد کنید و به بالا بیاورید.
 10. در این مرحله، انتهای پهن کراوات را داخل آخرین گره ی کوچکی کنید که با چرخش خود ایجاد کرده است.
 11. با کشیدن انتهای پهن کراوات به سمت پایین، گره را کمی سفت کنید. گره را بکشید و تنظیم کنید.

۴) گره ساده (گره شرقی)

گره ساده دارای کمترین مراحل، و برای یادگیری بسیار آسان است. این گره، علیرغم سادگی اش، به ندرت در غرب کاربرد دارد، ولی همچنان محبوبیتش را در چین و سایر کشورهای شرقی مثل ایران حفظ کرده است. شاید دلیل عدم محبوبیت آن، دشواری در باز کردن گره باشد. گره ساده گره ای جمع و جور است و نامتقارن بودنش نیز باعث شده است کمی به سمت انتهای پهن کراوات متمایل باشد. این گره برای کراوات های ضخیم یا برای مردان بلند قدی که میخواهند طول کراوات شان بیشتر باشد،‌بسیار مناسب است.

آموزش-بستن-کراوات-گره-ساده

آموزش بستن کراوات گره ساده

 1. کار را به این صورت شروع کنید که انتهای پهن کراوات در سمت راست و انتهای نازک آن در سمت چپ باشد. انتهای پهن کراوات باید کمی بالاتر از ناف قرار بگیرد. فقط باید انتهای پهن کراوات را حرکت دهید و انتهای دیگر باید ثابت بماند.
 2. انتهای پهن را به سمت چپ، ولی این بار به زیر انتهای نازک ببرید.
 3. در این مرحله، انتهای پهن را به سمت راست، و روی انتهای نازک بیاورید.
 4. اکنون،‌ آن را از پایین، از داخل حلقه ی گردن به سمت بالا عبور دهید.
 5. در این مرحله، انتهای پهن کراوات را داخل گره ی کوچکی کنید که با چرخش خود ایجاد کرده است.
 6. با کشیدن انتهای پهن کراوات به سمت پایین، گره را کمی سفت کنید. گره را بکشید و تنظیم کنید.

۵) گره کلوین

نام گره کلوین از روی نام ویلیام تامسون (مشهور به لرد کلوین) برداشته شده است. وی فیزیکدان و ریاضی‌دانی بود که به نظریه ی گره‌های مربوط به ساختار اتمی کمک کرد. گره کلوین از روی گره ساده ایجاد شده است._انجام گره کلوین، درست شبیه گره ساده، با عبور انتهای پهن از زیر انتهای نازک شروع می شود؛ از این رو، دم این گره نیز بر عکس خواهد بود. این گره نیز نازک و مرتب، و هم اندازه ی گره چهار در دست است،ولی کمی پر و زاویه دارتر است.

آموزش-بستن-کراوات-گره-کلوین

آموزش بستن کراوات گره کلوین

 1. کار را به این صورت شروع کنید که انتهای پهن کراوات در سمت راست و انتهای نازک آن در سمت چپ باشد.انتهای پهن کراوات باید کمی بالاتر از ناف قرار بگیرد. فقط باید انتهای پهن کراوات را حرکت دهید و انتهای دیگر باید ثابت بماند.
 2. انتهای پهن را به سمت چپ و مانند گره ساده به زیر انتهای نازک ببرید.
 3. در این مرحله انتهای پهن را به سمت راست و روی انتهای نازک بیاورید.
 4. سپس به حرکت تان ادامه دهید و با بردن انتهای پهن به زیر و سپس به سمت چپ یک دور کامل بزنید.
 5. اکنون یک نیم دور دیگر به حرکت تان به سمت راست ادامه دهید.
 6. این بار انتهای پهن را از پایین از داخل حلقه ی گردن به سمت بالا عبور دهید.
 7. در این مرحله انتهای پهن کراوات را داخل آخرین گره ی کوچک کنید که با چرخش خود ایجاد کرده است.
 8. با کشیدن انتهای پهن کراوات به سمت پایین گره را کمی سفت کنید و گره را بکشید و تنظیم کنید.

۶) گره پرنس آلبرت

گره پرنس آلبرت یکی از گونه های گره ویکتوریا است. هیچگونه شواهدی دال بر اینکه آیا حقیقتا پرنس آلبرت از گره ی هم نام خود استفاده میکرد یا خیر، وجود ندارد؛ پرنس آلبرت همسر ملکه ویکتوریا بود. در گره پرنس آلبرت، در آخرین مرحله، انتهای پهن کراوات داخل هر دو گره ای می شود که با چرخش خود ایجاد کرده است؛ در این حالت، گره ی زیرین از زیر گره جلویی دیده می شود. این گره نیز کمی نامتقارن است، ولی نسبت به گره چهار در دست، حجم بیشتری دارد. برای آنکه گره پرنس آلبرت ظاهری نازک و مرتب داشته باشد، باید کمی محکم کشیده شود.

آموزش-بستن-کراوات-گره-پرنس-آلبرت

آموزش بستن کراوات گره پرنس آلبرت

 1. کار را به این صورت شروع کنید که انتهای پهن کراوات در سمت راست و انتهای نازک آن در سمت چپ باشد. انتهای پهن کراوات باید کمی بالاتر از ناف قرار بگیرد. فقط باید انتهای پهن کراوات را حرکت دهید و انتهای دیگر باید ثابت بماند.
 2. انتهای پهن را به سمت چپ،روی انتهای نازک ببرید.
 3. انتهای پهن را دور انتهای نازک بپیچید و به سمت راست ببرید.
 4. اکنون به چرخش انتهای پهن به دور انتهای نازک ادامه دهید، و آن را به سمت چپ ببرید.
 5. باز هم ادامه دهید و آن را از زیر انتهای نازک به سمت راست ببرید.
 6. دو دور را کامل کنید.
 7. اکنون انتهای پهن را از پایین حلقه ی گردن به سمت بالا عبور دهید.
 8. در این مرحله، انتهای پهن کراوات را داخل کل گره ی کوچکی کنید که با چرخش خود ایجاد کرده است.
 9. با کشیدن انتهای پهن کراوات به سمت پایین،گره را کمی سفت کنید و گره را بکشید و تنظیم کنید.

۷) گره پرت (گره شلبی)

جری پرت (Jerry Pratt)، ابداع کننده ی گره پرت، برای اتاق بازرگانی ایالات متحده کار میکرد. آقای پرت، برای ۳۰ سال، گره‌ کراواتش را به شکل خاص و متفاوتی می بست، تا اینکه این نوع گره توسط دن شلبی، روزنامه نگار و مجری محبوب آمریکایی، کشف شد و در ۱۹۸۹ در یک برنامه ی تلویزیونی به نمایش درآمد. وقتی مقالاتی درباره‌ی گره شلبی در نیویورک تایمز و دیلی تلگراف منتشر شد، این گره به شدت محبوبیت یافت. گره پرت گره ی تطبیق پذیر، با وقار و با سایزی متوسط است؛ سایز این گره از گره چهار در دست بیشتر و از گره ویندزور نیمه کمتر است.

آموزش-بستن-کراوات-گره-پرت

آموزش بستن کراوات گره پرت

 1. کار را به این صورت شروع کنید که انتهای پهن کراوات در سمت راست، و انتهای نازک آن در سمت چپ باشد. انتهای پهن کراوات باید کمی بالاتر از ناف قرار بگیرد. فقط باید انتهای پهن کراوات را حرکت دهید و انتهای دیگر باید ثابت بماند.
 2. انتهای پهن را به سمت چپ و مانند گره ساده به زیر انتهای نازک ببرید.
 3. در این مرحله،انتهای پهن را در حرکتی متفاوت با موارد قبل و متمایل به سمت راست و بالا ببرید.
 4. آن را در همان جهت از داخل حلقه ی گردن به سمت پایین عبور دهید و یک نیم دایره بچرخانید.
 5. اکنون، انتهای پهن را به سمت راست ببرید.
 6. آن را از پایین و از داخل حلقه ی گردن به سمت بالا عبور دهید.
 7. در این مرحله، انتهای پهن کراوات را داخل گره ی کوچکی کنید که با چرخش خود ایجاد کرده است.
 8. با کشیدن انتهای پهن کراوات به سمت پایین گره را کمی سفت کنید و گره را بکشید و تنظیم کنید.

۸) گره الدریج

گره الدریج، گره ی غیر معمول، پیچیده و جذابی است که برای ایجاد آن، به ۱۵ مرحله ی مجزا نیاز خواهد بود. این نوع گره‌ کراوات توسط جفری الدریج، سیاستمدار آمریکایی، در ۲۰۰۷ ابداع شد و در ۲۰۰۸ از طریق اینترنت به شهرت رسید. گره الدریج، بر خلاف اکثریت سایر گره ها، با حرکت دادن انتهای نازک کراوات ایجاد می شود. در پایان، بخش باقیمانده از انتهای نازک کراوات،‌پشت یقه ی پیراهن پنهان می شود. این گره بزرگ (بزرگتر از ویندزور) ظاهری مخروطی شکل شبیه دم ماهی به هم بافته شده ایجاد میکند. قصد نداریم شما را یاد گرفتن و استفاده از این گره دلسرد کنیم، ولی در انتخاب این گره باید شرایط و وضعیت را با دقت بسنجید.

آموزش-بستن-کراوات-گره-الدریج

آموزش بستن کراوات گره الدریج

 1. ابتدا، انتهای پهن کراوات باید در سمت چپ و انتهای نازک آن باید در سمت راست قرار بگیرند. نوک پهن کراوات باید تا نزدیک سگک کمربندتان برسد. در این گره فقط باید انتهای نازک کراوات را حرکت دهید.
 2. انتهای نازک را به سمت چپ و روی بخش پهن کراوات قرار دهید.
 3. سپس، آن را از داخل به سمت بالا و به سمت راست بچرخانید.
 4. در ادامه،انتهای نازک را با سمت بالا و متمایل به چپ ببرید.
 5. اکنون، آن را از بالا و به داخل حلقه ی گردن و به سمت پایین بیاورید.
 6. انتهای نازک را به سمت راست ببرید و این بار از پایین و از داخل حلقه ی گردن به سمت بالا عبور دهید.
 7. اکنون،بار دیگر انتهای نازک را متمایل به سمت چپ و از بالا به سمت پایین و به پشت بخش پهن کراوات ببرید.
 8. سپس آن را با یک چرخش دیگر از داخل گره ی کوچکی که با چرخش قبلی ایجاد شده است،رد کنید.
 9. انتهای نازک کراوات را به سمت چپ بکشید تا گره سفت شود.
 10. در همان حال، انتهای نازک را از بالا به داخل حلقه ی گردن ببرید و آن را به پایین بیاورید.
 11. اکنون، با یک چرخش دیگر، انتهای نازک را از بالا از حلقه ی گردن عبور دهید.
 12. آن را با یک چرخش دیگر از داخل گره ی کوچکی که با چرخش قبلی ایجاد شده است رد کنید.
 13. انتهای نازک کراوات را به سمت چپ بکشید تا گره محکم شود.
 14. مابقی انتهای نازک را در پشت حلقه ی گردن پنهان کنید.
 15. گره را محکم و مرتب کنید و از آن لذت ببرید.

۹) گره ون ویجک

گره ون ویجک، با این شکل عجیب، دراز،‌ استوانه ای، توسط هنرمندی به نام لیزا ون وجیک ابداع شد؛ وی تلاش میکرد بلندترین گره ی ممکن و قابل استفاده‌ را برای کراوات ایجاد کند. گره ون ویجک نوع بزرگ شده ی گره پرنس آلبرت است، که یک چرخش دیگر نیز به آن اضافه شده است. اگر این گره بلند و باریک به طور صحیح بسته شود، به طور برجسته و قابل ملاحظه ای شبیه مارپیچ می شود.

آموزش-بستن-کراوات-گره-ون-ویجک

آموزش بستن کراوات گره ون ویجک

 1. کار را به این صورت شروع کنید که انتهای پهن کراوات در سمت راست و انتهای نازک آن در سمت چپ باشد. انتهای پهن کراوات باید کمی بالاتر از ناف قرار بگیرد. فقط باید انتهای پهن کراوات را حرکت دهید و انتهای دیگر باید ثابت بماند.
 2. انتهای پهن را به سمت چپ روی انتهای نازک ببرید.
 3. انتهای پهن را دور انتهای نازک بپیچید و به سمت راست ببرید.
 4. اکنون به چرخش انتهای پهن به دور انتهای نازک ادامه دهید و آن را به سمت چپ ببرید.
 5. باز هم ادامه دهید و آن را از زیر انتهای نازک به سمت راست ببرید.
 6. دو دور را کامل کنید.
 7. طی سومین دور، انتهای پهن را از سمت راست به سمت چپ بچرخانید.
 8. و به این ترتیب دور سوم را نیز کامل کنید.
 9. اکنون،انتهای پهن را از پایین از حلقه ی گردن به سمت بالا عبور دهید.
 10. در این مرحله، انتهای پهن کراوات را داخل کل سه گره ی کوچکی کنید که با چرخش خود ایجاد کرده است.
 11. با کشیدن انتهای پهن کراوات به سمت پایین،گره را کمی سفت کنید و گره را بکشید و تنظیم کنید.

۱۰) گره ترینیتی

گره ترینیتی، درست مثل گره الدریج، گره‌ ی نوآورانه و جدید است. این گره دارای شباهت هایی با گره سه گوشه ی سلتیک دارد. در این گره نیز انتهای نازک کراوات را حرکت میدهیم؛ به علاوه، در ابتدا گره های کراوات باید شل باشند و در آخر کار، آنها را محکم میکنیم. گره ترینیتی شکلی دورانی ایجاد میکند که تا حدودی نامتقارن است؛ کمی بزرگتر از ویندزور است و دارای جلوه ی زیبایی است. هر آدمی که گره ترینیتی خیره شود، شیفته اش خواهد شد.

آموزش-بستن-کراوات-گره-ترینیتی

آموزش بستن کراوات گره ترینیتی

 1. ابتدا،انتهای پهن کراوات باید در سمت چپ و انتهای نازک آن باید در سمت راست قرار بگیرند. نوک پهن کراوات باید تا نزدیک سگک کمربندتان برسد. در این گره فقط باید انتهای نازک کراوات را حرکت دهید.
 2. انتهای نازک را به سمت چپ و روی بخش پهن کراوات قرار دهید.
 3. سپس آن را از داخل به سمت بالا و کمی به سمت راست بچرخانید.
 4. انتهای نازک را متمایل به سمت چپ به پایین بیاورید.
 5. اکنون آن را از پایین به سمت پشت بخش پهن کراوات به جهت راست بچرخانید.
 6. در این مرحله، انتهای نازک را با سمت بالا بیاورید.
 7. انتهای نازک را از داخل حلقه ی گردن، به سمت پایین، متمایل به سمت چپ عبور دهید.
 8. در ادامه، انتهای نازک را از روی بخش پهن به سمت راست بچرخانید؛ سپس، آن را از پایین و متمایل به سمت چپ، از داخل حلقه ی گردن به سمت بالا عبور دهید.
 9. در این مرحله، انتهای نازک کراوات را داخل آخرین گره ی کوچکی کنید که با چرخش خود ایجاد کرده است.
 10. در ادامه، بار دیگر انتهای نازک را از پشت بخش پهن،به سمت راست عبور دهید.
 11. طبق شکل بار دیگر آن را متمایل به سمت راست رو به بالا از گره ی آخر رد کنید.
 12. باقی مانده ی انتهای نازک را به سمت چپ بکشید و گره ها را محکم کنید.
 13. گره ی کراوات را صاف و مرتب کنید و نگاه‌ دیگران را به خود جلب کنید.

۱۱) گره مورل

گره مورل که در ۱۹۹۵ توسط فردی به نام برنت مورل ابداع شد، شکل معکوس گره‌ کلاسیک ویندزور است. در شکل نهایی این گره، انتهای نازک کراوات روی بخش پهن آن قرار میگیرد و ظاهری عجیب و در عین حال،جالب و جذاب را پدید می آورد. گره مورل مثلثی شکل، کوچک و به شکل عجیبی پهن است. با این گره منحصر به فرد و جسورانه، میتوانید هنجار شکنی کنید.

آموزش-بستن-کراوات-گره-مورل

آموزش بستن کراوات گره مورل

 1. ابتدا، باید انتهای پهن کراوات را در سمت راست و انتهای نازک آن را در سمت چپ قرار دهید. انتهای نازک باید تا نزدیکی ناف برسد. در این گره نیز، باید انتهای نازک کراوات را حرکت دهید.
 2. انتهای نازک را به سمت راست روی بخش پهن کراوات ببرید.
 3. سپس،آن را از پایین از داخل حلقه ی گردن رو به بالا عبور دهید.
 4. در ادامه، آن را متمایل به سمت چپ به پایین بیاورید.
 5. اکنون باید انتهای نازک را از پشت بخش پهن به سمت راست بچرخانید.
 6. به حرکت ادامه دهید و آن را به سمت بالا بیاورید.
 7. بار دیگر آن را از داخل حلقه ی گردن متمایل به سمت راست رو به پایین عبور دهید.
 8. در ادامه آن را به از جلوی بخش پهن کراوات به سمت چپ بچرخانید.
 9. سپس، آن را از پایین از داخل حلقه ی گردن رو به بالا عبور دهید.
 10. در این مرحله، انتهای نازک کراوات را داخل آخرین گره ی کوچکی کنید که با چرخش خود ایجاد کرده است.
 11. با کشیدن انتهای نازک کراوات به سمت پایین گره را کمی سفت کنید و گره را بکشید و تنظیم کنید.

۱۲) گره بالتوس

گره بالتوس تقریب در ۱۹۳۰ توسط هنرمند لهستانی – فرانسوی پر حاشیه و مدرنی به نام بالتازار کلوسوفسکی ابداع شد. گره بالتوس بزرگترین گره کراوات است (حتی به شکل قابل ملاحظه ای،بزرگتر از ویندزور). اگر این گره به صورت صحیح بسته شود، پهن و مخروطی شکل می شود. از آنجا که انتهای پهن کراوات چندین بار دور انتهای نازک آن پیچیده می شود، شکل نهایی کراواتی که دارای گره بالتوس است، بسیار کوتاه خواهد بود. با این گره هنرمندانه، پر حاشیه و بحث برانگیز شوید.

آموزش-بستن-کراوات-گره-بالتوس

آموزش بستن کراوات گره بالتوس

 1. ابتدا، باید کراوات را بر عکس نگه دارید؛ همچنین، انتهای پهن کراوات باید در سمت راست و انتهای نازک در سمت چپ باشد. انتهای پهن را باید بلندتر بگیرید.
 2. انتهای پهن را زیر انتهای نازک به سمت چپ ببرید.
 3. سپس، آن را متمایل به سمت راست رو به بالا بیاورید.
 4. در ادامه، آن را از داخل حلقه ی گردن رو به پایین و متمایل به سمت راست عبور دهید.
 5. به حرکت تان ادامه دهید و این بار،آن را متمایل به سمت چپ رو به بالا ببرید.
 6. در ادامه، آن را از داخل حلقه ی گردن رو به پایین و متمایل به سمت چپ عبور دهید.
 7. سپس آن را متمایل به سمت راست رو به بالا بیاورید.
 8. اکنون، بار دیگر آن را از داخل حلقه ی گردن رو به پایین و متمایل به سمت راست عبور دهید.
 9. در این مرحله، انتهای پهن را به سمت چپ بچرخانید و از جلوی انتهای نازک کراوات عبور دهید.
 10. یک بار دیگر،آن را از داخل حلقه ی گردن رو به بالا رد کنید.
 11. در این مرحله، انتهای پهن کراوات را داخل آخرین گره ای کنید که با چرخش خود ایجاد کرده است.
 12. با کشیدن انتهای پهن کراوات به سمت پایین،گره را کمی سفت کنید و گره را بکشید و تنظیم کنید.

برکرفته از : ties و گروه تحریریه عروس بانو

درباره صادق امیدی

صادق امیدی هستم 23 سال سن دارم و همیشه دوست داشتم فضای را در بستر وب ایجاد کنم تا بتوانم به تازه عروس و دامادها در زمینه های مختلف کمک و راهنمایی کنم.از این رو وبسایت "عروس ما" و "عروس بانو" را به این منظور به همراه تیم دلسوزم راه اندازی کردیم تا بتوانیم در دو جهت تخصصی به عزیزان خدمات ارائه کنیم.

مرا دنبال کنید

ارسال یک پاسخ